Bağlıkaya: Sorunlara duyarsız kalan TÜRSAB belge ticareti ile uğraşıyor

Bağlıkaya: Sorunlara duyarsız kalan TÜRSAB belge ticareti ile uğraşıyor
10 Kasım 2017, 12:09
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, seçim öncesinde acentalarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bağlıkaya’nın Karadeniz’deki son durakları Rize, Ordu ve Giresun oldu. İşte o illerdeki toplantıların ayrıntıları…

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, seçim çalışmaları dolayısıyla çıktığı Karadeniz turunda, bölgedeki acenta temsilcileriyle bir araya geldi.

Trabzon’da düzenlenen ve katılımın oldukça yoğun olduğu kahvaltılı toplantının ardından Rize’ye geçen Bağlıkaya, aynı gün gerçekleşen akşam yemeğinde bölgedeki acenta temsilcileriyle buluştu.

“Mevcut TÜRSAB yönetimi belge ticareti ile uğraşıyor”

Rizeli meslektaşlarının sıkıntılarına kulak veren TÜRSAB Başkan Adayı Bağlıkaya, seçilir seçilmez seyahat acentalarının yaşadığı güçlükleri sırasıyla ortadan kaldıracağını belirtirken; geçen dönemden bugüne kadar binin üzerinde seyahat acentası kurulduğunu, üyelerinin sorunlarına duyarsız kalan TÜRSAB’ın ise belge ticareti ile uğraştığını söyledi.

Gerekli yasal düzenlemeleri yaparak seyahat acentası belgesi alımını zorlaştıracaklarını vurgulayan TÜRSAB Başkan Adayı Bağlıkaya; bu şekilde hem rekabeti makul seviyelerde tutacaklarını hem de belgelerin değerli hale gelmesini sağlayacaklarını ifade etti.

“Acenta olmayan hiç kimseye Hac ve Umre kaydı yaptırmayacağız”

Hac ve Umre acentalarının da birçok problemle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Bağlıkaya; acentalar adına TÜRSAB’a verilen Hac ve Umre vizelerini satmayacaklarını, hizmet yapılmadan alınan “hizmet bedeli” uygulamasına da son vereceklerini ifade etti. Hac ve Umre organizasyonu yapan acentalara uzun süreli Arabistan vizesi almak için çalışacaklarını belirten Firuz Bağlıkaya, acenta olmayan hiç kimseye Hac ve Umre kaydı yaptırmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Firuz Bağlıkaya’nın bir sonraki durağı ise Giresun oldu. Bölgedeki meslektaşlarıyla kahvaltılı bir toplantı gerçekleştiren Bağlıkaya, sektörün kemikleşmiş sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerini paylaştı. Giresunlu acenta temsilcilerinin ilgiyle dinlediği Bağlıkaya, aynı gün içerisinde Ordu’ya geçti ve düzenlenen öğle yemeğinde Ordulu meslektaşlarıyla bir araya geldi.

“Acentalar havayolu firmaları karşında daha güçlü bir hale gelecek”

TÜRSAB’ı havayolu şirketleri karşısında güçlü bir hale getireceklerini vurgulayan TÜRSAB Başkan Adayı Bağlıkaya; “havayolu şirketleriyle ortak iş yapan mevcut yönetim seyahat acentalarının haklarını nasıl koruyacak?” eleştirisinde bulundu.

Toplantılarına; Samsun, Çorum ve Eskişehir’de devam edecek olan Firuz Bağlıkaya ve ekibi; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yılı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenecek olan anma programına da katılacak.

RİZE TOPLANTISINDAN KARELER


GİRESUN TOPLANTISINDAN KARELER


ORDU TOPLANTISINDAN KARELER

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha