Bağlıkaya: Dinamik bir TÜRSAB için gençlerin önünü açmak gerekiyor

Bağlıkaya: Dinamik bir TÜRSAB için gençlerin önünü açmak gerekiyor
11 Kasım 2017, 13:30
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya’nın Karadeniz’deki son durağı Samsun oldu. Göreve geldikleri taktirde tek amaçlarının acentalara hizmet etmek olacağını belirten Bağlıkaya; “acentaların sırtında taşıdığı değil, acentaları sırtında taşıyan bir TÜRSAB istiyoruz” dedi.

Değişim Hareketi’nin lideri ve TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, Karadeniz turunun son ayağı olan Samsun’da; 30 acenta temsilcisiyle bir araya geldi.

“Mevcut yönetim çağın gereksinimlerini karşılayamıyor”

Genel Kurula sayılı günler kala Samsunlu meslektaşlarına seslenen Firuz Bağlıkaya; “Turizm çok hızlı gelişiyor. 20 yıl önceki turizmle bugünkü turizm arasında dağlar kadar fark var. Teknoloji oldukça hızlı gelişiyor. Mevcut yönetim ne yazık ki çağın gereksinimlerini karşılayamıyor. Genç ve dinamik bir TÜRSAB için gençlerin önünü açmak gerekiyor. Biz, bu amaçla yola çıktık. İki dönemden fazla başkanlık yapmanın önüne geçeceğiz” dedi.

“Acentaların hakkını sonuna kadar savunacağız”

TÜRSAB’ın ticari işlere ağırlık vererek, üyelerinin sorunlarını görmezden geldiğine de değinen Bağlıkaya; “Mevcut yönetim acentalarla ticaret yapıyor! Biz acentaların ticaret yapmasını sağlayacağız. Tek amacımız acentalarımıza hizmet etmek olacak. Acentaların sırtında taşıdığı değil, acentaları sırtında taşıyan bir TÜRSAB istiyoruz! Diklenmeyeceğiz ama dik duracağız! Acentaların hakkını sonuna kadar savunacağız” diye konuştu.

“Mesleğinizi değil; Başkanınızı değiştirin”

Bin bir güçlükle işlerini yapmaya çalışan acenta sahiplerinin, ayakta kalabilmek adına başka işler yapmak zorunda kaldığına dikkat çeken TÜRSAB Başkan Adayı Bağlıkaya; “ Her gün iki acenta kuruluyor. Rekabet artıyor ancak pasta küçülüyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz! Mesleğimize sahip çıkacağız!” dedi.

Değişim’i hep birlikte gerçekleştireceklerini vurgulayan Firuz Bağlıkaya, “Mesleğinizi değiştirmek istemiyorsanız; Başkanınızı değiştirin” mesajıyla toplantıyı sonlandırdı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha