Bağlıkaya’dan zehir zemberek açıklama: Bakan Ersoy yalan bilgi yayıyor…

Bağlıkaya’dan zehir zemberek açıklama: Bakan Ersoy yalan bilgi yayıyor…
12 Mayıs 2024, 00:38
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Bakan Ersoy’a çok sert çıktı… Ersoy’un TÜRSAB’ı yıpratmak için yalan bilgi yaydığını açıklayan Bağlıkaya, “Sektörümüze ve ülkemize kalite ve zaman kaybı yaşatan bu tavırla mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

TÜRSAB’ın bazı yöneticilerine yüksek maaşlar verdiği yönünde sosyal medyada yayılan haberlere cevap veren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a sert eleştirilerde bulundu. Ersoy’un TÜRSAB’a gönderdiği müfettişler aracılığıyla elde ettiği bilgileri çarpıtarak sosyal medya fenomenleri aracılığıyla TÜRSAB aleyhine kampanyaya dönüştürdüğünü ifade eden Bağlıkaya, “Sayın Bakanın bu tavrının ve yaptıklarının kimseye bir yararı olmadığı gibi, yalan bilgiyi yayması da suç niteliği taşımaktadır” dedi.

“Turizm sektörünü tahakküm altına almaya çalışıyor”

Ersoy’un, sahip olduğu kamu gücüyle turizm sektörünü tahakküm altına almaya çalıştığını söyleyen Bağlıkaya, “Sektörümüze ve ülkemize kalite ve zaman kaybı yaşatan bu tavırla mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Ne yaparsa yapsın, acentaların hakkını hukukunu korumaya devam edeceğiz”

TÜRSAB’ın Ersoy’a rağmen ülke yararına çalışmalarını devam ettireceğini vurgulayan Bağlıkaya, “Sayın Bakan ne yaparsa yapsın, TÜRSAB olarak 15 bin seyahat acentamızın hakkını ve hukukunu korumaya devam edeceğiz” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın açıklamasını tam metni şöyle:

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği müreffeh yarınlara ulaşmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir anlayışla, çalışma arkadaşlarım ve Yönetim Kurulumuzla birlikte "Turizm Yüzyılı" çalışma planı ve programını başlattık.

Bu program çerçevesinde turizmin tüm paydaşlarıyla olduğu gibi, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'la da çalışmaya istekliydik, ancak tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen sonuç istediğimiz gibi olmadı. Bugün gelinen noktada Sayın Bakan, göreve geldiği günden beri kurumumuzdan hiç eksik etmediği müfettişleri aracılığıyla elde ettiği bilgileri manipüle ederek, sosyal medya fenomenlerini, gazetecileri, bürokratları, siyasileri ve hatta bakanları telkin ederek, kamu imkanlarını da kullanarak aleyhimize kamuoyu oluşturma faaliyetlerini uzun bir süredir yürütmektedir.

Sayın Bakanın bu tavrının ve yaptıklarının kimseye bir yararı olmadığı gibi, yalan bilgiyi yayması da suç niteliği taşımaktadır.

TÜRSAB; 15 bin üyesi, 34 Bölge Temsil Kurulu ve 16 İhtisas Başkanlığı ile yarım asrı geride bırakmış kamu kurumu niteliğinde bir meslek birliğidir.

TÜRSAB ailesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin politikalarına uygun bir şekilde ülkemizin turizmine faydalı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy'dan da beklentimiz, Birliğimiz aleyhine kamuoyu oluşturma faaliyetleri yerine, ülkemizin saklı hazinelerini tanıtması ve sektörümüz için faydalı işler yapmak için çalışmasıdır. Bu enerjisini seçim bölgelerinde harcamış olması daha faydalı olurdu.

TÜRSAB ailesi olarak, Türkiye turizmine katkı sağlayacak her çalışmanın içinde yer almaktan ve emek vermekten gurur duyarız.

Sayın Bakan ne yaparsa yapsın, TÜRSAB olarak 15 bin seyahat acentamızın hakkını ve hukukunu korumaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensiplerini suistimal ederek, devletimizin verdiği yetkiyi ve imkanları turizm sektörünü tahakküm altına almak için kullanmak suretiyle sektörümüze ve ülkemize kalite ve zaman kaybı yaşatan bu tavırla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Saygılarımla.

Yorumlar
Artık Haber
16 Mayıs 2024, Perşembe 12:49
TURSAB Başkanı doğruları söylüyor. Ancak kendisi de tüm örenyerlerindeki mağazaları almış. Bakan Ersoy ise Bakanlğı almış. Hepsi tüm kaleleri tutmuşlar. Yoksa acenteleri düşünen mi var. Amaç daha fazla kazanmak. TURSAB Başkanını ve Turizm Bakanını doyuramadık gitti. Bir an önce her ikisi de bitse de gitseler istifa etseler. BAĞLIKAYA daha masum herşeye rağmen…
Koray Sonerdi
14 Mayıs 2024, Salı 10:11
Firuz bey emretmiş , sayın Bakan istifa etmeli diye. Oldu başka emrin? Reis, Başkan Recep Tayyip erdoğan, Firuz beyi duymalıymış... Yahu bu neyin kafası?
yaşar yılmaz
12 Mayıs 2024, Pazar 10:36
ersoyla başa çıkamazsın Firuz Başkan, adam diktatör kendi şirketinde bile. sen o 3 harfli şirket nasıl böyle tekel durumuna geldi biliyor musun? ersoyla mücadele edemezsin kesinlikle. o ne isterse, ne yapar eder %100 yapar. 35 yıldır tanırım kendisini, isteyipte yok edemediği 1 Allah'ın kulunu görmedim bugüne kadar. sizi de o koltuktan kaldıracak, yada o koltuğu yok edecek. saygılarımla. (turizm ajansı editörleri, yazılarda ahlaksızlık ve küfür olmadığı sürece yayınlamak zorundasınız, çok sansür uyguluyorsunuz yorumlara gözümden kaçmadı.)
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha