Bağlıkaya'dan ucuz tatil için öneriler!

Bağlıkaya'dan ucuz tatil için öneriler!
17 Nisan 2019, 14:37
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yerli turistin daha uygun fiyata tatil yapması için ipuçları verdi.

Bu yıl türkiye 50 milyon turist ağırlamaya hazırlanıyor. Hem yabancı turist sayısındaki artış hem de maliyetlerin artması nedeniyle yerli turistler bu yıl daha pahalıya tatil yapacak. NTV'ye konuşan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, yerli turistin daha uygun fiyata tatil yapması için ipuçları verdi.

Çok uyguna alternatif yerlerde tatil yapma imkanı var

Tatilin uygun fiyatla ve istenilen yerde yapılması için erken rezervasyon yapılması gerektiğini belirten Bağlıkaya ayrıca alternatif tatil destinasyonlarının değerlendirilmesi gerektiğini de söyledi. Yerli turistin gittiği destinasyonların net olarak belli olduğunu belirten Bağlıkaya, " Ülkemizin dört bir yanında tatil imkanı var. Turist sezonuyla dengeleyerek alternatif destinasyonlarda hala çok uygun tatil yapma imkanı var" diye konuştu.

Bu yıl yerli turiste daha az kapasite ayrıldığı haberlerinin doğru olmadığını belirten Bağlıkaya önceki yıllarda oluşan dengenin yabancı turist sayısındaki artışla değiştiğini söyledi.

Türkiye bu yıl turist sayısını 50 milyona turizm gelirini 35 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Bu hedefin yakalanmasının Avrupa'dan gelecek turiste bağlı olduğunu ifade eden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, " Bu yıl Avrupalı turist sayısında hedefimiz 2015'i yakalamak. Ön rezervasyonlara baktığımızda hedef yakalanacakmış gibi gözüküyor" dedi.

9 güne uzatılması için talep var

Bağlıkaya, bu yıl 4 Haziran Salı günü başlayacak Ramazan bayramı tatilinin 9 güne tamamlanması için tatilcilerden de turizm sektöründen de talep olduğunu belirterek tatilin uzatılmasının turizme olumlu yansıyacağını ifade etti.

Yorumlar
Metin mizrak
17 Nisan 2019, Çarşamba 04:53
Geçen sene aynı tesise sezon içi alınan fiyatla şu an erken rezervasyonda ki fiyat karşılaştırıldığında bile bu sene çok daha pahali. Ve ülkenin dört bir yanında tatil imkanı var onları değerlendirin demek Antalya yi , bodrum u , fethiheyi Marmaris i hayatınızda hiç gitmeyin demek olmuyormu? Yabancı turiste hersey dahil paket program yurtdışından satılınca ve turist tatil boyu tesisten herseydahil diye çıkmayınca Türkiye'nin kazancı ne kadar acaba? Ve bu yabancı turist e verilen 1 haftalık fiyat yerli turistin 2 geceliği neredeyse...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha