Bağlıkaya’dan Ersoy’a mesaj: Mühür sende, ama biz haklıyız!

23 Ocak 2024, 01:18
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, sosyal medyasından yayınladığı mesajda, Bakan Ersoy’a ve yeni yasa taslağını destekleyen acentelere çağrıda bulundu, “Hodri meydan, Kongre yapalım; yüzde 20 bölünsün diyen varsa, biz razıyız…”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya arasındaki “yasa” tartışması şiddetlenerek devam ediyor. TÜRSAB’ın bölünmesine neden olacak yasa için çalışmalarını hızlandıran Ersoy’a olan tepkisin sakınmadan dile getiren TÜRSAB Başkanı, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda Ersoy’a “hodri meydan” dedi.

Kongreyi toplayalım %20’yi bulabilirseniz bölüp parçalayın

Bakan’a seslenerek “Çok mu istiyorsunuz, hodri meydan, buyurun kongre yapalım. Yüzde 20 bölünsün diyen varsa, biz razıyız. 14 bin üyemiz var, 2800’ü geçin buyurun alın bölün, parçalayın.” dedi.

“Bu sektör sizi affetmez”

TÜRSAB’ın bölünmesinin sektör tarafından kabul edilemeyeceğini ifade eden Bağlıkaya, sözlerine şöyle devam etti: “Mühür sizde. Sonunda bunu yapabilirsiniz, ama bu sektör sizi hiçbir zaman affetmez. Bu altından kalkılabilecek bir yük değil. Sen kazansan da biz haklıyız. Burada böyle bir durum var. Sen kazanabilirsin, mühür sende. Ama biz haklıyız.”

“Bu hainliğinizi kimse unutmaz”

Bölünmeye destek veren bir grup seyahat acentasını da eleştiren Bağlıkaya, “Bugün destek verenlere de söylüyorum. Bu hainliğinizi hiç kimse unutmaz. Seyahat acentaları Birliğinin kapatılması için, yok edilmesi için çaba sarf edenleri hiç kimse unutmaz.” dedi.

Yorumlar
Turizm sevdalısı
23 Ocak 2024, Salı 12:27
Seyahat acenteciliği sektörünü bitirdiniz
Incoming Acentası
23 Ocak 2024, Salı 08:16
Sayın BAKAN , Yıllardır Uluslararası ve Türk Markalı Tesislerde Gen. Müd.lük yapmış Üniversitede Yük.Lisans ile Turizm eğitimli bir Acentacıyım. En Kutsal en fedakar meslek Türk Turizminin lokomatifi acentaları dahası "TÜRSABIMIZI" güçlendirin 1618 sayılı yasayı temel alarak genişletin.Bazı olumlu yenilikler getirin ; Otelciler Yurtdışı pazarlarını su yolu yapmışken Acentalar sıkıntı içinde planlamada zorluklar yaşamakta. Yabancı Operatörler Türkiyede Partnersiz ödemeler yapıp Tek Yetkili sistemi ile Lokal Acentaları bitirmekte. Yabancı Otobüsler İstanbulda Cirit atıyor TÜRSAB zorlanıyor.Ben yönetimde değilim önceki yıllar BYK da görev aldım Hem Otelci hemde Acentacıyım.Lütfen Sayın Bakan TÜRSAB'ı yok etmeyin edenlerede izin vermeyin. Zira bu konu çok kısa zamanda çözülmeler ile Turizimde kaos yaratır.Sorun TÜRSAB ı yönetenler değildir Birliğimizin MAHREMİYETİDİR. Sizde Acentacı ve Otelcisiniz BİRLİK Kendi içerisinde Yeni Yasa Taslağı için olağan üstü toplanır tartışır ve Size sunulur.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha