Bağlıkaya: Birlikte hareket edersek çözemeyeceğimiz sorun yok

Bağlıkaya: Birlikte hareket edersek çözemeyeceğimiz sorun yok
25 Ekim 2017, 18:21
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya; Adana ve Mersin’de gerçekleştirdiği ziyaretlerde acenteler arası birlik ve beraberlik çağrısını yineledi. Bağlıkaya, yönetime geldikleri takdirde BYK’lara yönelik gerçekleştirecekleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Adana’da, Adana BYK Başkanı Murat Şirin ve BYK üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Şirin Park Oteli’nde gerçekleşen toplantıya, Adana ve Osmaniye’den çok sayıda acenta temsilcisi katıldı. Genel Kurula olan katılımın son derece önemli olduğuna dikkat çeken ve meslektaşlarına oy kullanmaları yönünde çağrıda bulunan Firuz Bağlıkaya; “Değişim” in kaçınılmaz olduğunu, hep birlikte hareket edildiği sürece çözülmeyecek sorun olmadığını belirtti.

“Seyahat acentası belgesi değer kazanacak”

Proje ve çözüm önerilerini meslektaşlarıyla paylaşan TÜRSAB Başkan Adayı; gerekli yasal düzenleme yapılarak, en azından belli bir süre seyahat acentası kurulmasının önüne geçip; daha sonra da seyahat acentası belgesi alımını çok zorlaştıracaklarını, böylece hem rekabeti makul seviyelerde tutacaklarını hem de “Seyahat Acentası Belgesi” ni değerli hale getireceklerini söyledi.

Daha fazla yetkiye sahip, daha etkili BYK’lar için…

BYK’ları kullanımına kendilerinin karar verebileceği bütçeleri olan, TÜRSAB yönetiminde yetkili ve etkili yapılar haline getireceklerini de ifade eden Bağlıkaya; komisyonları düzenleyerek, haksız rekabetin önüne geçeceklerini belirtti.

“Gençlerin önünü açacağız”

Gençlerin önünü açarak, zinde bir sektör örgütü oluşturacaklarını söyleyen TÜRSAB Başkan Adayı Bağlıkaya; Adana’daki toplantının ardından Mersin’e geçti ve Divan Oteli’nde bölgedeki acenta temsilcileriyle bir araya geldi.

Meslektaşlarıyla verimli bir toplantı gerçekleştiren Firuz Bağlıkaya, seyahat acentalarını hava yolu firmaları karşısında güçlü bir hale getireceklerini anlattı. Hava yollarının hizmet bedelsiz bilet satışı yapmalarının önüne geçeceklerinin sözünü veren Bağlıkaya; hava yollarının web sitelerinde, seyahat acentalarından daha ucuza bilet satışı yapmalarını da yasal yollarla engelleyeceklerini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha