Bağlıkaya: Belediyeler, okullar bile tur düzenliyor... Bu haksızlığa dur diyeceğiz

Bağlıkaya: Belediyeler, okullar bile tur düzenliyor... Bu haksızlığa dur diyeceğiz
31 Ekim 2017, 14:21
İzmirli meslektaşlarıyla bir araya gelen TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya; kaçak olarak faaliyet gösteren seyahat acentalarına yönelik sıkı denetim uygulayacaklarını belirterek; “belediyeler, okullar, hastaneler, dernekler bile tur düzenliyor. Bu haksız kazançlara dur dememiz gerekiyor” dedi.

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, İzmir Hilton Oteli’nde, 100 Acenta temsilcisinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Katılımın son derece yüksek olduğu toplantıda, Firuz Bağlıkaya’ya gösterilen ilgi yoğundu.

“Taksitle acenta belgesi veriyorlar”

Meslektaşlarının sorunlarını dinleyen ve çözüm önerilerini paylaşan TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya: “İmkansız şeyler istemiyoruz, yasal haklarımızı istiyoruz. Her gün iki seyahat acentası kuruluyor. Pasta büyüyor. Neden kurduruyorsun bu acentaları? Gelir elde ediyorsun çünkü… Taksitle acenta belgesi veriyor ve bu durumu oya dönüştürüyorlar. Bizim dönemizde böyle kolay acenta kurulamayacak. Kurdurmayacağız!” dedi.

“Belge devrine izin vereceğiz”

Üyelerinin menfaati doğrultusunda çalışan bir TÜRSAB inşa edeceklerini yineleyen Bağlıkaya: “Belgelerimizi piyasaya çok sürdüler ve değerini düşürdüler. Taksi plakaları bile her geçen gün değerlenirken bizim belgelerimizin değeri yok. Belge devrine müsaade ederek, belgelerin değerli hale gelmesini sağlayacağız.” diye konuştu.

“Kaçak acentalarla mücadele edeceğiz”

Kaçak ve sahte faaliyet gösteren seyahat acentalarına kesinlikle müsaade etmeyeceklerini ve bu anlamda ciddi tedbirler alacaklarını belirten Firuz Bağlıkaya: “Belediyeler, okullar, hastaneler, dernekler bile tur düzenliyor. Bu haksız kazançlara dur dememiz gerekiyor. Kaçak faaliyet yapan araçların da trafikten men edilmesini sağlayacağız.” dedi.

“Değişim kaçınılmaz”

Bağımsız BYK’lar oluşturacaklarını, bu şekilde BYK Başkanları’nın merkeze bağlı olmayacağını ve sadece bölgedeki acentalara destek vereceğini de sözlerine ekleyen Bağlıkaya, “Değişim” in kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Muhalefet emin adımlarla yoluna devam ediyor

Toplantının bir diğer gündem konusu ise “Değişim Hareketi” lideri Firuz Bağlıkaya ile “Güçlü TÜRSAB Platformu”nun lideri Hasan Erdem’in mevcut yönetime karşı güç birlikteliği yaptıklarını açıklamasıydı. Birçok önemli BYK’nın da “Değişim Hareketi”ne katılmasıyla gücüne güç katan muhalefet cephesi seçim yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yorumlar
Erdal Tüfekci
01 Kasım 2017, Çarşamba 09:03
Sayın Bağlıkayayı bir acentacı olarak destekliyorum.Ben aynı zamanda İBB Meclis üyesiyim ve 3 ay önce kacak tur düzenliyen belediyeler ve dernekler hakkında konuşarak belediye başkanlarımızı uyardım,ama Tüsab ne yazıkki bu tip sıkıntıları es geçiyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha