Bagajsız uçana büyük indirim!

Bagajsız uçana büyük indirim!
03 Nisan 2019, 09:45
Rus havayolu şirketleri, bilet zammının önünü alabilmek için maliyetleri kısacak yeni yöntemler geliştiriyor. Rus havayolu şirketleri Aeroflot ve Rossiya, 2 Nisandan itibaren bazı güzergahlarda "bagajsız uçuş" tarifelerini uygulamaya başladı.

Havayolu şirketleri, bilet zammının önünü alabilmek için maliyetleri kısacak yeni yollar arayışında. Rus havayolu şirketleri Aeroflot ve Rossiya, 2 Nisandan itibaren bazı güzergahlarda "bagajsız uçuş" tarifelerini uygulamaya başladı.

Yüzde 30'a varan indirim

Buna göre, bagajsız uçan yolcular, yüzde 30'a varan oranlarda indirimli bilet alabilecek. Rossiya bagajsız uçuş seçeneğini, talebin çok olduğu ana güzergahlarda uygulamaya koyarken Aeroflot müşterilerine Almanya ve İtalya uçuşlarında da indirimli bilet imkanı sunacak.

Bagajlılar 50 Euro daha fazla ödüyor

Turkrus'ta yer alan habere göre belirli uçuşları 23 kiloya kadar bagajla yapmak isteyen yolcular iç hatlarda 2 bin, dış hatlarda 3 bin 56 ruble (50 euro) ekstra ödeme yapmak zorunda olacak. İzvestiya gazetesinin haberinde Rusyalı yolcuların yüzde 35'inin bagajsız uçtuğu bilgisi yer alıyor. İç hat uçuşlarında bu oran yüzde 40'a yakın. Bagajsız uçuş, havayollarına yakıt sarfiyatında büyük tasarruf sağlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha