Aylin Güneşli, TÜRSAB Şişli BTK Başkanlığına yeniden aday

Aylin Güneşli, TÜRSAB Şişli BTK Başkanlığına yeniden aday
11 Ekim 2019, 14:58
TÜRSAB Şişli Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Aylin Güneşli, 21 Ekim Pazartesi günü yapılacak TÜRSAB Şişli BTK seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı.

TÜRSAB BTK seçimleri için geri sayım sürüyor. TÜRSAB BTK Başkanı ve 12 Months Travel'in sahibi Aylin Güneşli 21 Ekim Pazartesi günü yapılacak Şişli BTK seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı.

Güneşli adaylığıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen Türsab Şişli ve Kağıthane BTK seçimleriyle göreve geldiklerini ifade Eden Güneşli, görev süresi boyunca, bölge acentalarının en önemli sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ifade etti.

Acentaların sorunlarını İstanbul'da turizmden sorumlu tüm yetkili birimlerle yaptıkları görüşmeler sonucu en üst düzeyde yetkililere birinci ağızdan ilettiklerini belirten Güneşli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Acentalarımızın iş hacmini artırmak için etkinlikler düzenledik

"Bölge Acentalarımızın iş hacmini arttırmak, yeni rotalar çıkarmak ve yeni keşifler için Yeşil Bursa’mıza İş Geliştirme Gezisi, aramızdaki işbirliğini arttırmak içinde Taksim Barcelo Otel ev sahipliğinde “ İş Geliştirme Etkinliği “ düzenledik.

Gezi ve etkinliklerimiz tamamen sponsorlarımız tarafından gerçekleşti.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Emniyet, Zabıta, İRO ve Türsab Denetim Bölümümüz ile iyi bir işbirliği yaparak, kendi tespitlerimiz ve Sizlerden gelen ihbarlar doğrultusunda KAÇAK FAALİYETLERLE MÜCADELE EDEREK cezalar kestirdik, kaçak faaliyet gösteren işyerlerini kapattırdık. Bölgemizde, caddelere tur satmak amacıyla kurulan standları kaldırttık.

Müze biletleri konusunda TÜRSAB ev sahipliğinde SICPA ile yapılan, sorun ve çözüm önerilerimizi sunduğumuz toplantıya katıldık.

Bölge Belediye Başkanlarımızı ziyaret ederek gezilerinde mutlaka Seyahat Acentası kullanmalarının sözünü aldık.

THY ile yoğun temas

THY Yurtiçi Satış Başkanımız, Harbiye Satış Müdürümüz ve Acentalar Müdürümüz ile THY Genel Müdürlük ve Harbiye Satış Ofisinde yaptığımız toplantılarda, servis bedellerinin arttırımını, grup rezervasyonlarındaki kur farkı sorununu, free uygulaması ve ödeme şartlarının opsiyon ile belirtilmesini, internet sitelerinde düşük hizmet bedeli ile satış yaparak ve benzeri uygulamalar nedeniyle acentaları ile rekabet etmemeleri gerektiğini, uzun bayram dönemleri sonrasına denk gelen devre ödemelerinin birkaç gün ertelenmesi konularını masaya yatırdık.

İstanbul yeni havalimanımızı inşaat halindeyken gezerek, eksik ve düzelmesi gerekenleri yerinde tespit ederek IGA yetkililerine ve Türsab Başkan’ımıza bildirdik.

Acentalara transfer kolaylığı istedik

UKOME Başkanımızı ziyaret ederek Seyahat Acentalarının öz varlık araçları ile transfer yapmalarının engellenmemesi gerektiğini, 9+1 Vito, Minibüs araçlara bekletilmeden yol belgesi verilmesi gerektiğini, Ordu Caddesinin trafiğe kapanmaması gerektiğini kapanırsa da kullanacakları raylı sistem projemizi sunduk.

İRO Başkanımız ile görüşerek nadir bulunan dillerdeki rehber eksiğinin giderilmesini ve rehberlerin mutlaka acentalara makbuz vermesi konusunu gündeme getirdik.

Türsab Şişli BTK Başkanı olarak, Türsab Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun davetiyle dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan ITB Berlin fuarına katılarak, THY Cooperate ve DRV ( Alman Seyahat Acentaları Birliği ) birebir görüşmeler yaptık.

Otellerin TL bazlı ödeme alması gerekmesine rağmen, döviz bazlı ödeme almaları konusunda misafirlerimiz ile sıkıntı yaşamamak ve misafirlerimize verilmek üzere Türsab Hukuk Bölümümüz işbirliği ile hukuki yazı hazırlattık.

Başladığımız işlerin takibini yapıp sonuçlarını almak, SİZLERİN SESİ OLMAYA DEVAM ETMEK, ACENTA KULLANIMININ önemini herkese duyurmak ve yeni projelerimiz için ekibimle bir dönem daha “İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu” Başkanlığına adaylığımı koyuyorum.

Ekibimiz, yine bölgemizde faaliyet gösteren, sektörümüzün farklı segmentlerini temsil eden değerli 6 kişilik asil ve 7 kişilik yedek yönetim kurulu meslektaşımdan oluşmakta.

Ülkemiz, mesleğimiz ve bölgemiz için geçtiğimiz sene boyunca yaptıklarımızı ve önümüzdeki dönem projelerimizi sizlerle paylaşmanın heyecanı ve coşkusu ile sizleri aşağıda belirtilen detaylar doğrultusunda oy vermeye davet ediyoruz.

Tarih : 21 Ekim 2019, Pazartesi

Yer : Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Saat : 09:00-12:00 arası

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha