Aycı'dan büyük taşınmayla ilgili vatandaşlara çağrı

Aycı'dan büyük taşınmayla ilgili vatandaşlara çağrı
04 Nisan 2019, 15:40
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'na taşınmayla ilgili basın toplantısı düzenledi. Bu hafta sonu 2 uluslararası fuarın ve Açık Öğretim Lisesi'nin sınavları olacağını belirten Aycı, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'na taşınmayla ilgili basın toplantısı düzenledi. Aycı bir süredir yürüttükleri çalışmalar sonucu toplam taşınmanın yüzde 25'ini de şu ana kadar gerçekleştirdiklerini söyledi. Aycı, 'Büyük Göç' adı adı verilen taşınmanın bu gece yarısından sonra saat 03.00 itibari ile başlayacağını söyledi. Taşınma planlamasının bu gece 686 tırdan oluştuğu belirtilirken, 700 THY aracının da eşlik edeceği, 1386 araçlık bir organizasyon planlandığı kaydedildi.

Basın ekpres yoluna alternatif yolları kullanın

Bu hafta sonu 2 tane uluslararası fuarın ve Açık Öğretim Lisesi'nin sınavları olacağını belirten Aycı, "Bunlar da dikkate alınarak alternatif yolların beslenmesiyle ilgili planlar da hazırlandı. Özellikle gerek bu fuarlara gelecek olan ziyaretçiler, fuar mensupları ve aynı şekilde açık öğretim lisesine sınavlarına girecek kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Ne olur alternatif yolları o güne bırakmadan öğrenin, güzergahları çalışın. İşiniz akamete uğramasın. İstanbullular bu süreç içerisinde Basın Ekspres yolunun alternatif yolunu kullanarak ne olur trafikte zorluklar yaşamayın." şeklinde konuştu.

5 ayrı noktada istasyon

Taşınma sırasında hesapta olan olmayan aksaklıklara karşı lojistik firmasıyla birlikte 5 ayrı noktada backup istasyonları kurduklarını belirten Aycı, " Yani herhangi bir biçimde taşınma sırasında taşınmayı akamete uğratacak herhangi bir aracımızda herhangi bir arıza meydana gelirse oraya müdahale etmek için 40 kilometrelik yolun içerisinde 5 ayrı istasyon kurduk. Bu da ortalama 4 kilometre içerisinde her olaya müdahale şansını bize verdi." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha