Aycı'dan bilet iadeleriyle ilgili açıklama

Aycı'dan bilet iadeleriyle ilgili açıklama
27 Şubat 2020, 13:08
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, koronavirüse karşı aldıkları önlemleri açıkladı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı İstanbul Havalimanı’nda açıklamada bulundu. Aycı, koronavirüs önlemleri kapsamında 250'den fazla uçağı dezenfekte ettiklerini söyledi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

-Dünyada risk gurubu nerelerde artıyorsa tedbirleri alıyoruz. Nahçıvan'a uçuşumuzu geçici süre durdurmuş bulunuyoruz. Bakü, Gence diğer uçuşlarımız devam ediyor. Seul seferleri azaltıldı. İran'ı çok sıkı takip ediyoruz.

-Uçaklarımızda gerekli dezenfekte işlemlerini yapıyoruz. 250'den fazla uçağımızı hızlı şekilde dezenfekte ettik. Yolcularımız güvenle uçuş yapabilirler.

Umre uçuşları kapatıldı

-Riskin yönetilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu tip ülkelerle ilgili Suudi Arabistan Umre uçuşlarını durdurdu. Yolcu girişlerini de 22 ülkeyi kapsayacak şekilde durdurduk. Uçuşlarımızı sağladık. Türk vatandaşlarımızı alarak geri dönmeye devam edecek. Ama umre uçuşları kapatıldı. İstanbul Havalimanı’ndan bu 22 ülkeye yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Gelenleri Suudi Arabistan’a göndermiyoruz. Hızla uyum gösteriyoruz.

Mayıs ayına kadar ücret ödemeden bilet iadesi yapılabilir

-Ocak başında Wuhan merkezli bu virüste Bahreyn, Çin, İran gibi ülkelerden iptal yaptık. Pekin hariç Çin için tamamen iptal edildi. Pekin için de mart itibariyle karar vereceğiz. Pekin’e uçuş yapmıyoruz. Bilet iade ve açığa alma sürecini kolaylaştırdık. Mayıs ayına kadar ücret ödemeden bilet iadesi yapılabilir. Bilet değişimlerini, iadelerini son derece kolaylaştırdık. Mayıs ayına kadar olan uçuşlarda bilet değiştirmede tüm yolcularımız her yerden bu hizmetleri alabilir.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha