Avrupa'da turizmin pandemi öncesine döneceği tarih!

Avrupa'da turizmin pandemi öncesine döneceği tarih!
17 Şubat 2023, 11:56
Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC) turizmin pandemi öncesine döneceğine tarihle ilgili öngörüsünü güncelledi.

Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC) tarafından yayınlanan en son veriler, geçen yıl Avrupa'ya gerçekleştirilen seyahat hacimlerinin 2019'un yüzde 75'ine ulaştığını kaydetti.

2025'e kadar pandemi öncesine dönüş zor!

Avrupa'ya yapılan uluslararası seyahatlerin 2025 yılına kadar pandemi öncesi seviyelere ulaşacağı öngörülürken yurt içi seyahatin gelecek yıl tamamen toparlanacağı tahmin ediliyor.

Bu yıl güçlü toparlanma devam edecek

Yüksek enflasyon, Ukrayna'daki savaş ve bunun sonucunda ortaya çıkan enerji krizi ve yaklaşan ekonomik durgunluk gibi küresel baskılar karşısında daha yavaş bir hızda olsa da, turizmde güçlü bir toparlanmanın 2023'e kadar devam etmesi bekleniyor.

Asya ülkelerinin normale dönmesi bu yılki umutları artırdı

ETC başkanı Luis Araujo “2023'te Avrupa'da turizm sektörünün güçlü toparlanmasını sürdürmesini bekliyoruz. Avrupa'da kısa mesafeli seyahatler toparlanma yolunda ilerlerken, turizm endüstrisinin dikkati artık uzun mesafeli varışlara çevrildi. İyi bir haber olarak, Asya Pasifik ziyaretçilerinin uzun zamandır beklenen dönüşünü önümüzdeki aylarda bekleyebiliriz. Sektör bu yıl karşılaştığı pek çok zorlukla mücadele ederken, tüketici talebine açık olmaya devam etmesi, destinasyondaki ziyaretçi deneyimini iyileştirmesi ve ekonomik yavaşlamadan daha az etkilenen pazarları ve segmentleri hedeflemesi hayati önem taşıyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha