Avcı: Stratejimizde radikal değişiklik yaptık

Avcı: Stratejimizde radikal değişiklik yaptık
20 Mart 2017, 09:24
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Rusya ile ilişkilerin her alanda olduğu gibi turizmde de ciddi bir toparlanma sürecine girdiği söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İzmir’de turizmcilerle düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in siyasi iradelerinin sonucu olarak ilişkilerin her alanda olduğu gibi turizmde de ciddi bir toparlanma sürecine girdiğini, Moskova’da yapılan görüşmelerde çok güzel sonuçlar alındığını belirtti.

“Stratejimizde radikal değişiklik yaptık”

Gazetem.ru haberine göre Bakan Avcı, son yıllarda turizm tanıtma stratejilerinde radikal değişiklikler yaptıklarına işaret ederek şöyle konuştu:

“Türkiye geçmişte, o günün şartları öyle gerektirdiği için daha çok deniz, kum ve güneş ülkesi olarak tanıtılıyordu. Sadece bu motifle bile Türkiye dünyada 6. büyük, Avrupa’da 4. büyük destinasyon haline gelmişti. Oysa sadece deniz, kum, güneşten ibaret değil. Türkiye, tüm turizm türlerinde başa güreşecek ülkelerden biri. Biz bugüne kadar bunu gereği gibi değerlendiremedik. 2016 yılında yaşadığımız darboğaz bize turizmimizi belli bir mevsime, belli bir ürün gamına hapsetmememiz gerektiğini, deniz, kum ve güneşin dışında da Türkiye’nin bütün bir yıla yayılabilecek turizm imkanlarına sahip olduğunu gösterdi. Sektörümüz ve Bakanlığımız bu alanda ciddi bir gayret içine girdi. Bunun sonuçlarını 2017 de dahil olmak üzere önümüzdeki yıllarda fazlasıyla alacağımızı ümit ediyorum.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha