ATOR hesapladı: Türkiye tatil fiyatları artık cep yakıyor

ATOR hesapladı: Türkiye tatil fiyatları artık cep yakıyor
20 Haziran 2022, 09:06
Rusya'da Türkiye tatil fiyatlarının ne kadar arttığına yönelik tartışmalar sürerken Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) konuyla ilgili araştırma yaptı.

Rusların büyük çoğunluğu bu yaz Türkiye'de her şey dahil beş yıldızlı oteller için rezervasyon yapıyor. Rus aileler Türkiye'de geniş bir alana ve gelişmiş altyapıya ( su kaydırakları ve su parkları kompleksleri, çocuk kulüpleri, aktif animasyon) sahip otelleri tercih ediyor. Türk zincir otellerine artan bir talep var.

Rus aileler Türkiye'de 9-12 gecelik turları tercih ediyorlar. .

ATOR Analitik Servisi, Türkiye'de kaliteli bir tatilin maliyetini değerlendirmek için çeşitli Türk otel zincirlerinin Antalya'daki tatil beldelerinde bulunan 3 tane 5 yıldızlı oteli referans olarak seçti.

ATOR, Rusya'dan Antalya'ya 30 Haziran veya 1 Temmuz kalkışlı 10 gecelik turların fiyatlarını analiz etti.

Ruslar için Antalya'da en ucuz 5 yıldızlı otel tatili 61 bin liradan başlıyor

Buna göre Moskova'dan Antalya'ya 2 kişi olarak 5 yıldızlı otel konaklamalı 10 günlük tura gelen turistler tur için 200-230 bin ruble(61 bin TL-70 bin TL) ödüyor.

Moskova'dan Antalya'ya 2 yetişkin bir çocuk olarak gelen Rus aile 5 yıldızlı otel konaklamalı 10 günlük tura 250-275 bin ruble ödüyor.

Moskova'dan Antalya'ya 2 yetişkin 2 çocuk olarak gelen Rus aile 5 yıldızlı otel konaklamalı 10 günlük tura 315-320 bin ruble ödüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha