ATOR Başkanı Lomidze: 2022'de Türkiye'ye rakip olması mümkün değil!

ATOR Başkanı Lomidze: 2022'de Türkiye'ye rakip olması mümkün değil!
22 Kasım 2021, 11:41
Antalya’da Düzenlenen TÜRSAB Turizm Kongresi’nde, Türkiye’ye en çok turist yollayan ülkelerin seyahat Birlik yöneticileri bir araya geldi. Panele Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze online olarak katıldı.

Antalya'da düzenlenen 1. TÜRSAB Turizm Kongresi kapsamında moderatörlüğünü Müfit Tarhan’ın yaptığı, ‘2022 Yılı Dünya ve Türkiye Turizmi: Rekabetin Yeni Kuralları’ isimli panelde pandemi sonrası turizmde rekabetin yeni koşulları konuşuldu.

Panele online olarak katılan Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze pandemi döneminde Rusya içindeki yasaklar ve kısıtlamaların Rus turistleri Türkiye’ye yönelttiğini söyledi.

Rusların tercihinde Türkiye 2022'de yine birinci olacak, Mısır rakip olamaz

Türkiye’ye gitmenin Rusya içindeki bir destinasyona gitmekten daha kolay olduğunu belirten Lomidze, " Pandemi koşullarında önümüzdeki yıl için tahmin yürütmek zor olmakla birlikte, Türkiye’nin 2022’de Rus pazarında yine birinci sırada olacağını söyleyebiliriz. Bu süreçte Avrupa gibi içi pazarı güçlü ülke ve bölgeler iç turizmle kayıplardan doğan farkı kapatabiliyor. Türkiye gibi iç turizmi güçlü olmayan ülkelerde ise fiyatlar belirleyici olabiliyor. Uçuş yasağının kalkması ile Mısır Rus pazarında ivme yakaladı ancak 2022 yılında Türkiye ile yarışması mümkün gözükmüyor. Türkiye’nin deniz-kum-güneş dışında yeni ürünlerini Rus pazarında öne çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Ruslara uygun yeni tur paketleri düzenlenebilir.’’ dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha