Atmaca: Bodrum'da kötü bir sezon geçirdik

Atmaca: Bodrum'da kötü bir sezon geçirdik
27 Kasım 2023, 13:42
Profesyonel Otelciler Derneği (POYD) Başkanı ve Holiday Inn Resort Bodrum Genel Müdürü Ülkay Atmaca, 2023 sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bodrum turizminde geçen sezonu değerlendiren Ülkay Atmaca “Genel anlamda kötü bir sezon geçirdik. Çünkü Antalya’ya gelen İngiliz ve Polonyalı turistin birçoğu belki de Bodrum yolcusuydu. Ekonomik koşullardan dolayı Türk misafir eskisi kadar değildi. Son dönemde özellikle Temmuz ayında büyük bir hareketlilik yaşandı ama sezona yetti denemez” dedi.

Bodrum’un kış moduna geçtiğini belirten Atmaca, iklim krizine de dikkat çekerken, Bodrum’da iki barajın kuruduğunu ve bu durumun da önümüzdeki dönemde ciddi sorunlar oluşturacağına dikkat çekti. Atmaca, “Bodrum’a kış geldi. Uçaklar bitti. Antalya’ya nispetten, turizm daha az Bodrum’da. Şu anda açık tesis de çok az şu anda. Bodrum halen yeni sezona hazırlık yapıyor. Bir taraftan bölgede seçim çalışmaları devam ediyor. Bu arada Bodrum şu anda ciddi bir su sorunu yaşıyor. Maalesef kuraklık nedeniyle bölgede bulunan iki baraj kurudu. İnşallah zor günleri atlatacağız. Hepimizin gözden kaçırdığı en önemli kriz şu anda iklim krizi. İstanbul’da su bitti. Bodrum’da iki tane baraj kurudu. Bu konuda Türkiye’nin en şanslı illerinden bir tanesi sanırım Antalya. Suyun çok daha dikkatli kullanılması lazım. Doğaya daha saygılı daha bilinçli olmak lazım. Çünkü çok hızlı tüketiyoruz. Biz belli bir yaşa geldik ama kocaman bir gelecek var önümüzde. Geleceğe daha yaşanabilir, daha bol suyu olan, daha temiz, daha yeşil bir dünya bırakmamız lazım.” diye konuştu.

Yorumlar
Can Öztürk
01 Aralık 2023, Cuma 07:40
Bakımsızlık , su sorunu, denetimsizlik, heryer sadece çirkin yapılaşma, trafik sorunu ve yetersiz, bakımsız yollar, anormal fiyatlar....Bodrum'a gelen turist bunları görüyor, bir daha gelmiyor.....
Bülent balcı
28 Kasım 2023, Salı 06:54
Bodrum eski Bodrum değil artık, hiçbir zamanda olmayacak,
Hakikat
28 Kasım 2023, Salı 12:47
Adamsin reis
Fatma Tüzün
28 Kasım 2023, Salı 10:11
Bodrum çöp toplanmıyor, hergün bir trafik kazası oluyor. En az bir motosikletli ölüyor, kaçak inşaat dolu, yollar berbat, kontrol yok, işletmelerin çoğunda hijyen sorunu var, turist niye gelsin..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha