Atlasglobal'den açıklama

Atlasglobal'den açıklama
08 Ekim 2018, 10:09
Atlasglobal, havalimanına olan borcundan dolayı Ekaterinburg seferlerinin askıya alındığına yönelik haberlerle ilgili açıklama yaptı. AtlasGlobal Genel Koordinatörü Orhan Sancar olayın bir yanlış anlamadan kaynaklandığı ifade ederek Ekaterinburg-Antalya seferlerinin kesintisiz olarak devam ettiğini belirtti.

Türk havayolu şirketi Atlasglobal’in Yektarinburg’daki Koltsovo Havalimanı’ndan Antalya’ya gerçekleştirdiği uçuşların havalimanına olan borçları sebebiyle askıya alındığı öne sürülmüştü. Konuya ilişkin açıklama yapan Atlasglobal Genel Koordinatörü Orhan Sancar, iddianın gerçeği yansıtmadığını belirterek "Söz konusu uçuş 1 saat gecikmeyle gerçekleştirildi ve onu takip eden tüm Ekaterinburg - Antalya seferleri hız kesmeden devam ettiğini, hatta tam tersine bu tarifenin 15 Kasım'a kadar uzatıldığını" ifade etti.

‘’Rusya'dan 22, Kazakistan'dan 3 ve Ukrayna-Moldova başkent havalimanlarından birer olmak üzere toplam 27 havalimanından Antalya ve Dalaman'a günde yaklaşık 50 uçuş gerçekleştiriyoruz. 2019 yılında hedefimiz 1,5 milyon Rus turisti ülkemize getirmek. Bu konuda iş ortaklarımız Thomas Cook Rusya,Intourist ve Anextour ile gelecek sezon için prensip anlaşmasına vardık. En kısa zamanda 2019 yaz uçuşlarını sistemden açıp erken rezervasyon satışlarına başlayacağız.’’

Atlasglobal rekora uçtu

Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 70 yolcu artışı gerçekleştiren Atlasglobal, eylül ayında yeni bir rekor daha kırarak 2018 için koyduğu hedefleri şimdiden aştı. Bu yıl için Antalya ve Dalaman’a 1.3 milyon turist taşıma hedefiyle yola çıkan
Atlasglobal, gelen yoğun talep nedeniyle ekim ayı sonunda bitecek olan tarifelerini Kasım ayının 15’ine kadar uzatırken 2019 için de şimdiden vites yükseltti.

Her 4 rus turistten en az birini Atlasglobal getirdi

Ana partneri Intourist ve Anextour üzerinden gerçekleştirilen uçuşlar ile Antalya'ya gelen 4,5 milyon Rus Turistin yüzde 28'ini taşıyarak rekora uçan Atlasglobal, bu yıl Rusya'dan en çok yolcu taşıyan yabancı havayolu şirketleri arasında da birinci sıraya yükseldi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>