Atlas Pasajı Sinema Müzesi oluyor

Atlas Pasajı Sinema Müzesi oluyor
14 Haziran 2019, 09:42
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Beyoğlu'ndaki Atlas Pasajı'nı Sinema Müzesi'ne dönüştürecek restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz Atlas Pasajı'nda yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada " Sinema Müzesi olarak hizmete açmayı heyecanla beklediğimiz tarihi Atlas Pasajı'nda Kültür ve Turizm Bakanılığı olarak yürüttüğümüz restorasyon ve küratörlük çalışmalarını inceledik." ifadelerini kullandı.

Sinema Müzesi olarak restore edilen 4 katlı tarihi yapıda genç sinemacılar için ortak çalışma alanı, teras katında bir açık hava sineması, sergi alanları ve kütüphane de yer alacak. Türk sineması tarihine ışık tutacak önemli materyaller bu binada sergilenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsisi gerçekleştirilen Atlas Pasajı'ndaki bölümlerin, aslında uygun olarak restore edildiği çalışmayla, 1870'li yıllarda yaptırılan yapıdaki eserlerin gün yüzüne çıkarılması ile sanat, kültür ve turizme katkı sağlanması amaçlanıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha