Atlantik Makina UniMac ile restoranların çözüm ortağı oluyor

Atlantik Makina UniMac ile restoranların çözüm ortağı oluyor
14 Aralık 2017, 17:46
Atlantik Makina, UniMac çamaşırhane makinalarıyla endüstriyel uygulamaların yanı sıra küçük işletmelerin kendi bünyelerindeki çamaşır yıkama ihtiyaçlarını da karşılıyor. 6 kg.’dan 10 kg.’a kadar kombi (stack) tipi altta yıkama- üstte kurutma özelliğine sahip olan UniMac; tam süspanse yapısı, amortisörlü ve yüksek sıkma devriyle, işletmelere efektif çözümler sunuyor.

Hizmet sektöründe sürdürülebilirliğin temel koşutlarının başında hijyen geliyor. Nihai kullanıcı ve tüketici olarak konaklayan misafirler rekabet ve müşteri beklentilerinin en yoğun olduğu otellerde oda ve banyolardan toplantı salonlarına, restoran, bar ve mutfaktan lobi alanlarına kadar her bir alanda temiz ve hijyenik bir otele tanık olmak ister. Söz konusu insan odaklı hizmet olunca, turizm sektörünün önemli yapı taşı olan otel işletmelerinden de hijyen ve temizlik kriterleri gereği güvenilir kimyasal, eğitimli personel, doğru uygulama ve denetimler, ekonomik, çevreci ve profesyonel hijyen çözümleri endüstriyel hijyen uygulamalarına damgasını vurur.

Otellerin yapı taşlarından olan restoranlarda çamaşır grubu içerisinde kullanıma ihtiyaç duyulan ürünler iç mekan temizlik bezleri, kurulama bezleri, sunum peçeteleri ve yer temizliğindeki mob bezlerdir. Çamaşır temizliğindeki sanitasyon ve hijyen uygulamalarını göz ardı eden işletmeler, süreç içerisinde müşterinin güvenini kaybeder. Bu kayıp, satışlara yansır. Yasal uygulamalar ve cezalar, personelde motivasyon düşüklüğü ve marka prestij kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalır. Etkin bir çamaşır temizliğinin sağlanması için öncelikle temizlik işlemlerin yapılma sıklığı planlanmalı. Planlama sırasında yıkanacak çamaşırların, kirlenme sıklığı göz önüne alınmalı, yüksek riskli gruplar (yiyecekle direk teması olan peçete, masa örtüsü vb.) her sunum sonrası, düşük risk yaratan (yiyecekle direk teması olmayan perde, mop vb.) yüzey ve araçlar periyodik olarak yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Personel, her gün hatta olası kirlenmeler halinde gün içerisinde kıyafetini değiştirmeli. Restoran gibi müşteri ve iş sirkülasyonunun yoğun olduğu sektörlerde çamaşır temizliği için gerekli yıkama, kurutma ve ütüleme makinaları da işletme içerisinde yer almalı.

İşletmelerin tüm ihtiyaçlarına tek çözüm: UniMac İşte bu noktada devreye Atlantik Makine giriyor. Atlantik Makina’nın satışını yaptığı UniMac çamaşırhane makinaları, endüstriyel uygulamaların yanı sıra küçük işletmelerin kendi bünyelerindeki çamaşır yıkama ihtiyaçlarını karşılamak üzere; 6 kg. – 8 kg. – 10 kg. (ve üstü) kapasiteli yıkama ve kurutma sistemleri seçenekleri sunmakta. Tam süspanse yapılı, amortisörlü ve yüksek sıkma devrine sahip yıkama makinaları ile işletmelerin çamaşır yıkama ihtiyaçları efektif bir şekilde karşılanır. Güçlü teknik altyapısıyla Atlantik Makina; çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme ekipmanlarından oluşan mini bir çamaşırhane tesisi olan her restoranda; işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan UniMac, Türkiye genelinde kullanılmakta ve verimliliğiyle işletmeleri kara geçirmektedir.


Bilgi ve sipariş için

Abdullah Çil

acil@atlantikmakina.com.tr

Mobil : +90-532–441 82 17

ATLANTİK MAKİNA SAN. VE TİC.A.Ş.

Yakuplu Mah. 61. Sok. No:2

Atlantik Plaza Kat:3 Daire:5

34524 – Beylikdüzü / İSTANBUL - TÜRKİYE

T: +90-212-244 6310 pbx.

F: +90-212-244 6311

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha