Atılay Uslu: Talep başladı uçak yok

Atılay Uslu: Talep başladı uçak yok
13 Haziran 2017, 02:09
Hollanda ve Belçika pazarındaki son dakika satışlarında yüzde 30'lara varan artışlar yaşandığını açıklayan Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Atılay Uslu, uçak bulmakta zorluk çektiklerini söyledi.

Hollanda pazarına yönelik yaptıkları tanıtım organizasyonunun basın toplantısında konuşan Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Atılay Uslu, son dakika satışlarındaki artışlara cevap verecek uçak bulamadıklarını söyledi.

Atılay Uslu: son 4 haftada satışlar yüzde 30 arttı

Son 4 haftadır Hollanda pazarında bir önceki yıla göre yüzde 30'luk artış yaşandığını kaydeden Atılay Uslu, fakat 2015 yılına göre yüzde 50 geride olduklarının altını çizdi.

"Umutlarımız yükseldi"

Mayıs ayında Türkiye'de tatile giden çocuklu 1100 aile ile yapılan bir anketin sonuçlarının kendilerine umut verdiğini anlatan Uslu, Türkiye'ye tatile giden Hollandalıların yüzde 47'sinin korkarak gittiğini, fakat sonra memnuniyette 8.5 ile İspanya ve Yunanistan'ın üzerinde puan verdiğini açıkladı.

"Hollandalıların yüzde 89'u Türkiye'ye tekrar gitmek istiyor"

Ankete katılanların yüzde 96'sının "Türkiye'de kendinizi emniyette hissettiniz mi?" sorusuna evet dediğini, yüzde 89'unun ise Türkiye'ye tekrar gidebileceğini söylediğini açıklayan Uslu, "Bu sonuçlar moralimizi ve umutlarımızı yükseltti" dedi.

"Talep başladı uçak yok"

2017 yılında tüm şirketlerin krize göre konum aldığını anlatan Uslu, "Şu an Türkiye'ye turist getirecek uçak sayısında sorun var. Uçak bulabilirsek belki eksiyi artıya çevirebiliriz. Yeni bir kriz çıkmaz ise 2018 yılında yüzde 100'leri bulan artışları görebiliriz" dedi.

"Yunanistan'da yüzde 80 artış kaydettik"

Şirket olarak 2017 yılında tüm satışlarında yüzde 11 artış kaydettiklerini açıklayan Uslu, Yunanistan pazarında yüzde 80'lere varan artışlar kaydettiklerini söyledi.

"Uçakları Türkiye'ye çevirmeye başladık"

Yaşanan krizler nedeniyle planlama yaparken uçak koltuk kapasitelerini Yunanistan, İspanya ve Portekiz'e kaydırdıklarını anlatan Uslu, "Şimdi oralardan uçakları iptal ederek Türkiye'ye çeviriyoruz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha