Atatürk Havalimanı'na otel geliyor!

Atatürk Havalimanı'na otel geliyor!
05 Ağustos 2019, 08:37
Geçtiğimiz Nisan ayında İstanbul Havalimanı'nın devreye girmesiyle boşaltılan Atatürk Havalimanı'na ne yapılacağına dair soru önergesine cevap geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un soru önergesine yanıt verdi. Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre hükümet, iç ve dış hat uçuşların yeni havaalanına kaydırıldığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seyahatlerinde kullanmaya devam ettiği İstanbul’daki Atatürk Havaalanı’na “Airport Hotel” yapacak. Genel havacılık ve kargo uçuşlarının yapılacağı havaalanına ayrıca fuar alanı da inşa edilecek. Ancak aynı aks üzerinde oldukları için Atatürk ile İstanbul havaalanlarından aynı anda iniş kalkış yapılamayacak.

Turhan, İstanbul Havalimanı’nın tam kapasiteyle faliyete geçmesi sonrasında Atatürk Havaalanı’nın saatlik pist kapasitesinin 5 iniş, 5 kalkış olarak belirlendiğine de işaret ederek, “Bu çerçevede; havacılık faaliyetleri (genel havacılık ve kargo uçuş operasyonları) ile havacılık dışı faliyetlerin (Airport Hotel, konferans salonu, havacılık fuar alanı) icra edebileceği öngörülmekte olup, bu hususlarda başlatılan çalışmalar sürdürülmektedir” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha