Ataoğlu, Ersoy’la alternatifleri görüştü

Ataoğlu, Ersoy’la alternatifleri görüştü
01 Ağustos 2023, 11:05
Bakan Ersoy ve Bakan Ataoğlu Kıbrıs’ta birlikte devam ettirdikleri projeleri görüştü.

KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la alternatif turizm alanları konusunu ele aldıkları bir görüşme gerçekleştirdi. 31 Temmuz 2023 Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleşen görüşmede Yeni Ercan Havalimanı’nın açılmasının ardından aratacak kapasitenin kullanımına ilişkin de görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

Glamping yatırımları planlanıyor

KKTC’de yeni turizm ürünlerinin sunulması ve alternatif konaklama tesisleri geliştirilmesi için ortak projeler üzerinde çalıştıklarını anlatan Ataoğlu, eko-agro turizmini ön plana çıkarabilecek daha küçük, doğa ile iç içe konaklama tesisleri planlandığını, "Glamping" diye adlandırılan, lüks ama doga içinde kamp turizmi konusunda da bölgeler oluşturulmaya başlandığından bahsetti.

Baf’ta golf ve spor turizmi teşvik edilecek

Baf’ta turizm bölgesi için ortak eğlence alanları, yeşil alanlar, golf ve spor turizmine yönelik adımlar atılması için girişimler başlattıklarını da söyleyen Ataoğlu, bölgenin gelişime müsait bir turizm bölgesi olduğunu dile getirdi.

Karpaz ve Lefke bölgelerinin turizmden daha fazla pay alması için de bazı projeleri olduğunu ifade eden Ataoğlu, ülkedeki personel ve finansman eksikliklerine ilişkin çözümlerin de ele alındığını açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha