Askıya alınan Perm-Antalya uçuşlarına yeniden başlıyor

Askıya alınan Perm-Antalya uçuşlarına yeniden başlıyor
02 Ocak 2023, 08:09
Türk havayolu şirketi Southwind Airlines daha önce askıya alınan Perm-Antalya uçuşlarına yeniden başlıyor.

Kommersant gazetesi, Türk havayolu şirketi Southwind Airlines’ın Perm-Antalya hattındaki seferlerine yeniden başladığını yazdı.

Daha önce askıya alınan seferlerde ilk uçuşun 3 Ocak’ta yapılması planlanırken, ardından 13 Ocak’ta Perm-Antalya arasında uçuş planlandığı, öte yandan diğer Türk şirketi olan Türk Hava Yolları’nın (THY) ise şu an için bu yönde uçuş programına geri dönmediği vurgulandı.

Daha önce bu yılın ilkbahar ve yaz aylarında Perm’den Antalya’ya sefer düzenleyen Türk Hava Yolları ve Southwind Havayolları’nın kış tarifesi kapsamında bu yönde hizmet vermeye devam edeceği bildirilmiş, ancak aralık ayı başında şirketler bu seferleri programdan çıkardığını duyurmuştu.

Perm’den Antalya’ya uçuşların Rus taşıyıcı Azur Air tarafından gerçekleştirildiği kaydedilirken, kış programına göre şirket, Perm-Antalya seferlerini mart ayının sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, kasım ayı sonunda iptal edilen Antalya’ya direkt uçuşların 5 Aralık’tan itibaren yeniden başladığını duyurmuştu.

Havalimanı basın servisi tarafından yapılan açıklamada, daha önce Kaliningrad’dan Türkiye’ye direkt uçuşların düşük karlılık nedeniyle kasım ayında iptal edildiği ve 2023 baharında yeniden başlatılabileceğinin bildirildiği hatırlatılırken, yeni alınan kararla Kaliningrad (Khrabrovo) havaalanından Antalya’ya charter uçuşlarının 5 Aralık’tan itibaren yeniden başladığı bildirildi.

Seferlerin 25 Mart 2023 olarak belirlenen kış sezonunun sonuna kadar süreceğine vurgu yapılırken, uçakların Antalya’da yakıt ikmali yaptıktan sonra Mısır tatil beldesi Şarm El-Şeyh’e uçacağı da kaydedildi.

Havalimanı, uçuşların Türk havayolu şirketi SouthWind Airlines tarafından 220 yolcu kapasiteli Airbus A321 uçağı ile 5 günde bir gerçekleştirileceğini açıklarken, Kaliningrad’dan hareket saatinin gece 03,00 olarak belirlendiği ve aralık ayındaki uçuşların 15, 20, 25, 31 Aralık olarak planlandığı eklendi.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha