Aşı turlarına yoğun talep şaşkınlığı!

Aşı turlarına yoğun talep şaşkınlığı!
10 Mart 2022, 12:03
Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle ilgili süreç devam ederken Ruslar yabancı ülkelere düzenlenen aşı turlarına yoğun ilgi gösteriyor.

Ruslar savaşa rağmen aşı turlarına yoğun talep göstermeye devam ediyor. Russian Express'e göre, Mart ayının ilk günlerinde paradoksal bir şekilde yabancı aşı turlarına yönelik talep önemli ölçüde arttı.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) aşı turlarına yönelik talebin altındaki sebeplerle ilgili analiz yayınladı.

Halen Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan aşı olmak için Rusya'dan 4 yabancı ülkeye tur düzenleniyor. Bunlar: Türkiye, Yunanistan, Sırbistan, Ermenistan

Mart ayında aşı turlarına talebin artmasında daha önce yurtdışında aşının ilk dozunu olan kişilerin ikinci dozu yaptırma zamanının gelmesinin etkili olduğu belirtiliyor. İlerleyen dönemlerde savaşla ilgili durumun daha da kötüleşmesinden korkanlar aşının ikinci dozunu yaptırmak için aşı turlarına rezervasyon yaptırıyor.

Yurtdışında aşı olmak isteyenler tek başlarına risk almamak için tur operatörlerinin aşı turlarını tercih ediyor.

Türkiye popüler

Türkiye dahil 4 ülkeye aşı turu düzenleyen Russian Express'e göre aşı turlarına başvuran turistlerin çoğu Biontech aşısını tercih ediyor.

Türkiye'ye yönelik aşı turları Ruslar arasında hala popüler. Türkiye'nin tercih edilmesinde diğer ülkelere göre aşı turunun daha ucuz olmasının etkili olduğu da belirtiliyor.

Sırbistan'a aşı turu rezervasyonları sakin bir şekilde gidiyor.

Ermenistan'a olan talep giderek artıyor. Bunun sebebi de aşı turlarının Türkiye'ye yakın miktarda ucuz olması.

Rusya'da en pahalı aşı turları Yunanistan yönüne düzenleniyor.

Türkiye aşı turu maliyeti 45.960 ruble

Russian Express'e göre, yurtdışında aşı turu maliyeti 46 bin ile 164 bin ruble arasında değişiyor. Türkiye'ye yönelik aşı turlarının fiyatı 45 bin 960 ruble. (5157 TL)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha