HIKVISION

Aşçılardan 'Açık büfe' açıklaması!

Aşçılardan 'Açık büfe' açıklaması!
20 Mayıs 2020, 12:24
Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Yılmaz Seçim koronavirüs salgını sonrası açık büfeyle ilgili yaşanacak değişim hakkında açıklamada bulundu.

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Yılmaz Seçim, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un önümüzdeki dönemde açık büfe yapılsa dahi yemeklerin başına bir iki aşçı konulacağını söylediğini hatırlattı. Bunun daha fazla eleman anlamına geleceği için otellerin kaliteli yemek sunmaya çalışacağını ifade eden Seçim, şunları kaydetti:

Türk mutfağına ciddi katkısı olacak

"Turizm sezonunun açılmasıyla açık büfe artık eskisi kadar çok fazla tercih edilmeyecek. Bunun da bizim mutfağımıza ciddi anlamda faydası olacak ve kendi mutfağınızı tanıtma noktasında büyük bir fırsat yakalayacağız. Bugün ülkemize gelen bir turist günlük 100 lira harcıyorsa bunun 20 lirası yemeğe gidiyor ama açık büfe sistemi değiştiği zaman bu defa 100 liranın 50 lirası yemeğe gidecek. Genellikle açık büfede daha kalitesiz ürünler kullanıldığı için bunun kalkmasıyla da daha sağlıklı bir şekilde beslenmiş olacağız."

Aşçılar dört gözle sezonun açılmasını bekliyor

Yılmaz Seçim, "Şu anki evde kalma döneminde gerek uygulama gerekse teorik olarak kendisini yetiştiren aşçılarımız sezonun açılmasıyla Türk mutfağını yeniden dünyaya tanıtacak. Bu yüzden tüm aşçılarımız dört gözle sezonun açılmasını bekliyor. Hepsi tamamen turizm sezonuna hazır" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha