Artvin’den tanıtım atağı

Artvin’den tanıtım atağı
sayfayı yazdır, turizm ajansı
10 Ekim 2017, 17:02
Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) bu yıl 3.’sü düzenlenecek “Artvin Tanıtım Günleri” ne hazırlanıyor.

Türkiye’nin önemli kültür zenginliğine sahip olan Artvin, yaşam kültürünü ulusal ve uluslararası platformda tanıtacak. Organizasyon, 25 – 29 Ekim 2017 tarihlerinde Maltepe Sahil Etkinlik alanında gerçekleşecek.

24 Ekim Salı günü Bağdat Caddesi’nde; siyaset, iş, sanat ve spor dünyasının önemli isimleri ve halkın katılımıyla “Festival Kortej Yürüyüşü” gerçekleştirilecekler. Tanıtım günlerinde dikkat çekici etkinliklerden biri, çocukların bir araya gelerek 600 cm’e 400 cm büyüklüğünde dev tuvale çizecekleri Kent Tablosu olarak öne çıkıyor. Yüzlerce çocuğun yapacağı resimler gün sonunda profesyonel ressamlar tarafından kompozisyon haline getirilerek Kadıköy Meydanı’nda billboard olarak sergilenecek.

5 gün sürecek olan festivalde, kültürel zenginlikler ve geleneklerin sunulacağı etkinliklerin yanı sıra, konserler, dans gösterileri, resim sergileri ve eğlenceli yarışmalar düzenlenecek.

Artvinli Dernekler Federasyonu (ARDEF) Başkanı Ferman Erşahin, etkinliklerle ilgili şunları söyledi: “Artvin ilklerin şehridir. Artvin kadına şiddetin yaşanmadığı, merkezinde trafik ışıkları olmayan, sokak çocuğunun bulunmadığı, insan ömrünün en uzun yaşandığı, muhteşem doğasıyla çok özellikleri olan bir şehrimizdir.”

“Göğe komşu toprakların tutkulu şehri”

Bu yıl akıllardan çıkmayacak, unutulmaz bir etkinlik hazırlıyoruz. 24 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde siyaset, iş, sanat ve spor dünyasının önemli isimlerinin ve halkın katılımıyla gerçekleşecek olan Festival Kortej Yürüyüşü düzenleyeceğiz. Tam bir renk cümbüşü ve coşku seli şeklinde gerçekleşecek yürüyüş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kapsayacak şekilde tasarlanıyor. Artvinli ünlü sanatçıları da bir araya getirecek olan organizasyonda bir başka dikkat çekici etkinliğimiz de Artvin’e özel olan Artvin Köy Düğününü gerçek anlamda yapacağız. Artvinli gelin ve damadımız tanıtım günlerinin açılışında gerçekten evlenecekler ve nikâhlarını Belediye Başkanımız kıyacak. Çocukların bir araya gelerek dev tuvale yapacağı resim çalışması “Artvin Kent Tablosu” olarak Kadıköy Meydanı’nda sergilenecek. Bu sene bir de rekor denememiz olacak. Artvin’e has Atabarı oyununu Maltepe Sahilinde 25 bin kişinin katılımıyla 08 koreografisi eşliğinde gerçekleştireceğiz.

Ferman Erşahin; Artvin'in kültürel geleneklerinin yansıtılacağı etkinliğin, muhteşem buluşmalara ve toplumsal kucaklaşmalara sahne olacağını ifade etti. Artvin'in, el değmemiş muhteşem doğası ve turizm alanlarının tanıtılması için bu etkinliklerin bir olanak sağladığını sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha