Ar - Ge Merkezi İnoksan’dan ihracat atağı

Ar - Ge Merkezi İnoksan’dan ihracat atağı
27 Kasım 2017, 12:07
Endüstriyel mutfak sektöründe ilklere imza atan ve yurt dışında gerçekleştirdiği başarılı projelerle adından sıkça söz ettiren İnoksan, üretiminin yüzde 30’unu ihraç ederek dünya devleri arasında yer alıyor.

40 yurt içi bayisi, 80 yurt dışı satış noktası, ülke çapına yayılmış 102 yetkili servisi ve 6 büyük ilde bölge müdürlükleri bulunan İnoksan; bunların dışında Türkiye’nin farklı noktalarında 40 adet perakende satış noktasıyla büyümesini sürdürürken, yenilikçi çalışmalarına ve teknoloji yatırımlarına da devam ediyor. Sektöre pek çok ilki yaşatan, yenilikçi vizyona sahip bir marka olarak faaliyetlerini sürdüren İnoksan, geçtiğimiz yıl Türkiye'nin 453’üncü Ar-Ge merkezi olma başarısını gösterdi. Her yıl şirket cirosunun yüzde 2'sini Ar-Ge yatırımlarına ayıran mutfağın lideri; 26 kişilik Ar-Ge merkezinde 2017 yılı içerisinde, biri TÜBİTAK çalışması olan 10 yeni projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

IF Design Award Ödüllü mutfak devi

Yoğun Ar-Ge çalışmalarının ve yatırımlarının karşılığını alan İnoksan, Intelligent isimli ürünü ile tasarım alanında dünyanın en prestijli ödül kuruluşu olan IF Design Award tarafından ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşıyor. Endüstriyel mutfak sektörünün lideri, uluslararası tasarımcı ve markaların, kalite, tasarım, malzeme tercihi, inovasyon düzeyi, çevre etkisi, işlevsellik, ergonomi, kullanım amacının görselliği, güvenlik, marka değeri, evrensel tasarım kriterlerine göre değerlendirildiği IF Design Award’da dünyanın dört bir yanından binlerce ürün ve marka ile yarışarak ödül aldı.

İnoksan, İtalya'ya çıkarma yaptı

Sektörün en önemli global fuarlarından biri olan Uluslararası Otel Ekipmanları Fuarı Host Milano, bu yıl 20 – 24 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Milan kentinde gerçekleşti. Ürün kalitesi ve tasarım bazında İtalya’daki rakipleriyle uluslararası arenada karşılaşan İnoksan, ödüllü Ar-Ge merkezinin inovatif ürünleriyle fuarda görücüye çıktı. Modüler pişirme grupları, bulaşık yıkama makineler, buzdolapları, özel tasarım İnoksdesign açık büfe üniteleri ve İnosmart dokunmatik fırın serisi İnoksan’ın fuar vitrinini oluşturdu. Görkemli standında sektörün yoğun ilgisi ile karşılanan İnoksan, yurt dışı iş ortaklarıyla temaslarda bulundu. İnoksan’ın yeni nesil İnosmart Touch Screen fırınları, monoblok pişirici ada ünitesi, yeni jenerasyon 900 seri modüler pişirici grubu ve yeni tasarımlar içeren açık büfeler fuarın en fazla ilgi gören ürünleri oldu. Fuar boyunca özellikle büyük toptancı firmalarla görüşmeler yapan İnoksan, adetli satışlara yoğunlaştı.

Vehbi Varlık: Hedefimiz % 15 büyüme

2017’yi ihracat yılı ilan ettiklerini dile getiren İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık: “Bu yıl kendimize yüzde 15 büyüme hedefi koyduk, bu doğrultuda yıl içinde Ar-Ge merkezi, bilgi teknolojileri, insan kaynakları, makine ve ekipman başta olmak üzere çeşitli alanlara yaklaşık 7,5 milyon TL civarında bir yatırım yapacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha