Apartları bile doldurdular

Apartları bile doldurdular
21 Kasım 2022, 11:18
Turizm sezonunun son günleri yaşanırken Antalya şehir merkezi ve tatil bölgelerindeki apart oteller ve pansiyonlar hâlâ dolu.

Avrupa’daki enerji krizi ve Rusya- Ukrayna savaşından sonra Antalya’ya artan talep, 5 yıldızlı otellerin ardından apart otellerde de önemli bir yoğunluk oluşturdu. Her yıl ekim, kasım aylarında sona eren apart otel sezonu bu kez kış boyunca devam edecek. Turizmcilere göre yıl sonuna doğru bu beklenmedik talep artışının birkaç sebebi var.

Perçin: Otellerdeki yoğunluğun bir kaç sebebi var

Hürriyet'ten Ceren Deniz'e konuşan TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, bölgedeki son duruma ilişkin şöyle bilgi verdi: “Şu anda Antalya’daki birçok apart otel dolu durumda. Sık sık inen uçaklarla birlikte bazı bölgelerde doluluk yüzde 100’e ulaştı. Bunun bir nedeni dünyadaki tüm takımların devre arasında Antalya’yı tercih edecek olması. Bu ayki Dünya Kupası’ndan dolayı özellikle Belek, Lara, Kundu, Konyaaltı ve Antalya’nın doğu tarafındaki otellerimiz bir doluluk yaşayacaklar. Şu anki öngörümüz bu şekilde. Bu bölgelerdeki apart otel işletmecileri ekim ya da kasımda otellerini kapatırlardı. Ama şu an geldiğimiz durumda doluluğu, 3 ile 6 ay arasında uzatmış durumdalar.”

Apartlardaki doluluğun diğer bir sebebinin de Antalya’ya bu yıl yaşanan yoğun göç olduğunu belirten Perçin, “Savaş nedeniyle ülkelerini terk eden Rus ve Ukraynalıların geldikleri en önemli destinasyonlardan biri Antalya. Antalya dünyada çok önemli bir lokasyon. Turizm hareketinin bu kadar yoğun olmasının temel sebebi lokasyonun rekabet gücü. Antalya cennet gibi bir yer olduğu için göç söz konusu olduğunda Antalya ilk tercih edilen yerlerden biri oluyor. Bunu bu sene çok yoğun biçimde gördük. Turizmciler olarak son derece hareketli bir dönem geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha