Antalyalı turizmcilere 'Ajans''ı anlattı, eleştirileri cevapladı!

Antalyalı turizmcilere 'Ajans''ı anlattı, eleştirileri cevapladı!
26 Temmuz 2019, 17:22
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Antalyalı turizmcilerle bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) düzenlediği “Geleneksel Temmuz Ayı Buluşması”na katıldı. Bakan Ersoy toplantıda yaptığı konuşmanın önemli bir bölümünü geçtiğimiz haftalarda yasalaşan Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'na ayırdı. Ersoy, ciro üzerinden katkı payı gibi maddelerine turizmcilerin halen itirazının sürdüğü Ajans'ın yapacağı çalışmaları anlattı.

Pay yüksek, doğru yere harcanacak mı?

Toplantıya katılan turizmciler Ajans'a ödenecek katkı payının yüksek olduğunu bu payın diğer ülkelerde olduğu şehir vergisi adı altında neden turistlerden alınmadığını sordu. Bazı turizmcilerde Ajans'ta toplanan paranın doğru yere harcanıp harcanmayacağına yönelik tereddütlerini dile getirdi. Bakan Ersoy, Ajans'ın faaliyetlerinin turizm profesyonelleriyle birlikte yürütüleceğini, toplanacak paranın da doğru yerlere harcanacağını söyledi.

'TÜRSAB yasası bu yıl çıkacak'

Bakan Ersoy'a daha önce Haziran ayında TBMM'ye geleceğini açıkladığı yeni TÜRSAB yasasının ne zaman çıkacağı da soruldu. TÜRSAB yasasında bazı kurum ve kuruluşlarla henüz mutabık olunmayan konuların olduğunu belirten Ersoy, yasanın bu yıl içinde çıkacağını söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha