Antalya'ya sezonun ilk kruvaziyeri geldi

Antalya'ya sezonun ilk kruvaziyeri geldi
06 Nisan 2023, 15:38
Akdeniz’in en önemli limanlarından biri olan QTerminals Antalya, kruvaziyer sezonunu açtı.

Akdeniz’in en önemli limanlarından biri olan QTerminals Antalya, kruvaziyer sezonunu açtı. Sezonun ilk kruvaziyer gemisini ağırlayan Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, Alexandria limanından gelen Malta bayraklı lüks yolcu gemisi MeinSchiff 6’ya ev sahipliği yapıyor.

4 bin yolculu gemi geldi

295 metreyi aşkın uzunluğu ve yaklaşık 99 gross tonluk ağırlığıyla dev gemi 5 Nisan’da limana demirlendi. İnen ve binen 4 bin yolcusu ve 919 mürettebatı bulunan Mein Schiff 6 gemisi, en son 2022 yılında Antalya’ya gelmişti. Gemideki yolcular Antalya’nın tarihi yerlerini gezerek alışveriş yapacak.

Kruvaziyer turizmi açısından yoğun bir yıl olacağını söyleyen QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “Yıl sonuna kadar rezervasyonlar doğrultusunda 30 kruvaziyer gemisiyle yaklaşık 40 bin yolcuya ulaşacağımızı öngörüyoruz.

QTerminals Antalya Limanı, liman tesislerinin kapasitesi ve hizmet kalitesiyle Akdeniz’de iç ve dış turizm açısından önemli bir role sahip. Antalya’yı mevcut potansiyeliyle Doğu Akdeniz’de yeni bir dönüş merkezi haline getiriyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha