Antalya’ya charter seferleri sona eriyor

Antalya’ya charter seferleri sona eriyor
09 Kasım 2021, 08:20
Antalya’ya sezonun son charter seferleri gerçekleştiriliyor.

Rusya’da turizm haberleriyle tanınan Tourdom.ru portalında yer alan haberde, mevsim nedeniyle Antalya’ya charter seferlerinin yakın zamanda sona ereceği aktarıldı.

Haber portalına konuşan tur operatörleri tarafından yapılan açıklamada, TUI Rusya seyahat acentesi tarafından tüm tur operatörlerine Rus turistlerin Antalya tatillerinin ücretsiz olarak 4 gün daha uzatılmasının önerildiği belirtildi.

Tur operatörlerinin TourDom.ru portalıyla paylaştığı bilgi mesajında, “Değerli meslektaşlarım, 10 Kasım’da Antalya – St. Petersburg uçuşlarının yeniden düzenlenmesiyle ilgili olarak müşterilerinizin Antalya tatillerini 14 Kasım’a kadar ek ücret ödemeden uzatmalarını öneriyoruz. Sizden tatildeki turistlerle iletişime geçmenizi ve kararlarını mümkün olan en kısa sürede bildirmenizi rica ediyoruz” ifadelerinin yer aldığı kaydedildi.

Seyahat acentesinin açıklamasına göre, 10 Kasım’da Antalya'dan St Petersburg’a dönmesi gereken Rus turistlerin Ural Havayolları olarak planlanan uçuş yerine NordWind uçuşuna transfer edilmesi teklif edilirken, turizm temsilcileri bu durumun Antalya-Rusya arası charter seferlerinin mevsim nedeniyle bitmesinden kaynaklandığını vurguladı.

St. Petersburg Pulkovo Havalimanı programında, Ural Havayolları’nın U6 3553 sefer sayılı Antalya-St. Petersburg dönüş uçuşunun göründüğü son tarih 8 Kasım olurken, bu tarihten itibaren charter programının son bulduğunun gözlemlendiğini ifade eden uzmanlar, tatilini uzatmaları teklif edilen birçok Rus turistin bu öneriye olumlu tepki verdiğinin de altını çizdi.

Tourdom.ru portalına konuşan uzmanlar, öte yandan müşterilerle bazı tur operatörleri arasında anlaşmazlık yaşanabileceğini de belirterek herkesin kısa zamanda tatilini birkaç gün uzatma lüksü olmadığına da işaret etti.

Rus turistler için 8 Kasım’dan sonraki tarihler için Antalya’dan St. Petersburg’a dönüş uçuşlarının fiyatları da cep yakıyor.

10 Kasım’da Antalya-St.Petersburg uçuşu için en uygun seçenek Aeroflot olurken, tek yolcu için dönüş bileti 60 bin 100 rubleye geliyor. Bununla birlikte valiz için ek olarak 8 bin 800 ruble ödemek gerekiyor.

Kasım ve takip eden aylarda Rus turistlerin St. Petersburg’dan Antalya’da dinlenmek için tur operatörleri aracılığıyla sınırlı seçenekleri olduğu belirtilirken, Biblio-Globus ve Coral Travel’ın charter uçuş programlarını aşamalı olarak sonlandırdığı, yalnızca normal ve düzenli uçuşlarla turlar sunduğu aktarıldı.

Azur Air ile ANEX Tour’un ortak uçuşlarında ise son tarih 12 Kasım olarak planlanırken, Pegas 24 Kasım’dan sonra haftada iki NordWind uçuşuna devam edecek.

Uzmanlar, Antalya’ya daha uygun fiyatla charter uçuşları için yeni yıl tatillerinin beklenmesi gerektiğini de ekledi.

Tourdom.ru, kasım ayının başında Türkiye’nin Antalya sahilinde havaların hala sıcak olduğunu ve yüzme sezonunun hala devam ettiğini belirtirken, öte yandan birçok otelin kış nedeniyle kapanacak olmasıyla konaklama seçeneklerinin daralacağını da vurguladı. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha