Antalya turizm sezonundan ümitli

Antalya turizm sezonundan ümitli
18 Şubat 2021, 19:59
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, salgın dönemine rağmen başarılı bir sezon geçirdiklerini, bu sezona ise daha ümitle baktıklarını açıkladı. Yazıcı, salgın koşullarına uygun hizmet veren otellerimiz sayesinde bu başarının kazanıldığını söyledi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, turizmin başkenti olarak anılan kentin, salgın dönemine rağmen iyi bir sezon geçirdiğini, geçen seneki başarılı çalışmalarla bu sezona daha ümitle baktıklarını bildirdi.

Başarımızı otellerimize borçluyuz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "turizmin başkenti" olarak anılan kentin, salgın dönemine rağmen iyi bir sezon geçirdiğini, geçen seneki başarılı çalışmalarla bu sezona daha ümitle baktıklarını bildirdi. Yazıcı, Belarus'un Ankara Büyükelçisi Viktor Rybak'ın ziyaretinde yaptığı konuşmada, salgında en çok etkilenen sektörlerin başında turizmin geldiğini söyledi. Türkiye'nin turizm gelirlerinin üçte birini Antalya'nın sağladığını dile getiren Yazıcı, geçen yıl salgın nedeniyle dünyada olduğu gibi kentte de olumsuzluklar yaşandığını belirtti. Gelen misafir sayısının bir önceki yıla göre oldukça düştüğünü ifade eden Yazıcı, "Güvenli Turizm Sertifikası ile salgın koşullarına uygun hizmet veren otellerimiz sayesinde Avrupa'dan ve dünyanın birçok bölgesinden misafir ağırladık. Turizmde salgın dönemine rağmen iyi bir sezon geçirdik. Geçen seneki başarılı çalışmalardan dolayı bu sezona daha ümitle bakıyoruz" diye konuştu.

‘Üst düzey hizmet veriyoruz’

Antalya'nın turizmin dünyada en profesyonel yapıldığı bölgelerden biri olduğunu aktaran Yazıcı, birçok turizm destinasyonunu içinde barındırdığını kaydetti. Yazıcı, turizm sektörünün üst düzey hizmet verdiğini dile getirerek, "Salgından önce yaklaşık 165 bin Belaruslu misafirimizi şehrimizde ağırladık. Salgın döneminde ise bu sayı 60 bine düştü. Güvenli turizmin adresi Antalya'mızda ülkenizin vatandaşlarını misafir etmekten mutluluk duyarız" ifadelerini kullandı.

‘Hedefimiz: İlişkileri daha da geliştirmek’

"Ticaret hacmimizi yükseltmek istiyoruz" diyen Büyükelçi Rybak da Türkiye'de bir yıl önce göreve başladığını kaydetti. İki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirmeyi hedeflediklerini aktaran Rybak, "Cumhurbaşkanlarımız düzeyinde çok iyi, dostane ilişkilerimiz var. Özellikle 2016'daki Belarus ziyaretinden sonra bu ilişkiler daha da arttı. Ticaret hacmimizin yükselmesini iki taraf da istiyor. Bu yükselişi yapmış olduğumuz çalışmalar ve ziyaretlerle devam ettireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Sinop’ta yatırım atağı

Belarus'tan 68 ülkeye çocuk oyuncağı ihraç ettiklerini anlatan Rybak, bununla ilgili Sinop'ta yatırım yaptıklarını bildirdi. Türk şirketlerinin de son zamanlarda Belarus'taki yatırımlarının arttığını belirten Rybak, iki ülkenin ortak kazanım sağlayacağı projeler üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Büyükelçi Rybak, tarım konusunda da ortak çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Yorumlar
Mehmet Yılmaz
24 Şubat 2021, Çarşamba 03:58
Biz de geliçez fakat 5 kişilik ailenin covit 19 PCR testi kişi başı 100 Euro nasıl nasıl altından kalkalım. Selamlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha