Antalya tanıtıma başladı... #StayHomeDreamAntalya

Antalya tanıtıma başladı... #StayHomeDreamAntalya
15 Nisan 2020, 12:45
Büyük umutlarla kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) henüz harekete bile geçememişken, bir grup turizmci ve iletişim profesyoneli, “Evde Kal Antalya'yı Hayal Et” mottosuyla, Antalya destinasyon tanıtım seferberliğini başlattı.

Antalya’da turizm ve iletişim profesyonellerinden oluşan bir grup, koronavirüs sonrası için, Antalya’nın tanıtımına başladı. Güvenli destinasyon fikri ile çalışmalarına başlayan grup, #StayHomeDreamAntalya etiketiyle Antalya’dan tüm dünyaya mesajlar iletmeye başladı.

“Hem misafirimize hem de Antalya’ya sahip çıkma zamanı”

Gönüllü tanıtım grubu, yayınladığı yazılı basın bildirisinde amaçlarını şöyle dile getirdi: “

Şu an buraya gelemeseler de misafirlerimizin hep yanlarında olduğumuzu ve tatil yaptıkları ülkenin hep Türkiye, geldikleri turizm cennetinin hep Antalya olmasını dilediğimizi anlatalım!

Kampanya kapsamında misafirlerimize kısa bir mektup yazdık, onlardan şimdi evde kalmalarını ve Antalya’yı hayal etmelerini istedik. Bugünler geride kaldıktan sonra da en çok tercih edilen, bilinen bir turizm bölgesi olmak için, şimdi hem misafirimize hem de Antalya’ya sahip çıkma zamanı! “

Antalya nasıl bir yöntem ile tanıtılacak?

Tanıtım gönüllülerinin amacı sosyal ağları etkili kullanarak, Antalya’ya ilişkin güçlü bir sosyal etkileşim süreci gerçekleştirmek. Yani amaç sosyal ağlarda milyonlara ulaşarak tek sesle, Antalya adına güçlü bir mesaj verebilmek.

Profesyonel bir şekilde, Antalya görüntülerinden derlenen videoda “misafirlere mektup” şeklinde İngilizce seslendirme ile Antalya’ya ilişkin motive edici, etkileyici bir mesaj iletilmektedir. Videoda hedef kitleye; “güzel günlerin geleceği, yine Antalya’da o özlenen tatili yapabilecekleri ve tatilleri boyunca güvende olacakları” anlatılıyor.

Gönüllü ekip kimlerden oluşuyor?

Ağırlıklı olarak iletişim ve turizm profesyonellerinden oluşan Antalya Destinasyonu Tanıtım Hareketi tamamen gönüllülük esasına dayanıyor.

Gönüllü topluluğun sektörden ve özellikle otellerden beklentisi; sosyal ağlarında paylaşmak için hazırladıkları içerikleri, destinasyon tanıtımına uygun, bu stratejiye paralel hazırlamaları. Ve sosyal ağlardaki içerik paylaşımlarında mutlaka #StayHomeDreamAntalya etiketini kullanmaları.

Popüler destinasyonlar kendilerini tanıtmak adına neler yapıyor?

Dünya Turizm örgütü UNWTO : "By staying home today, we can travel tomorrow”. #TravelTomorrow, Seyahat ve turizm sektörü adına genel bir vurguyla dünyada iletişim faaliyeti sürdürüyor!

Portekiz #Cantskiphope, mesajı ile insanların tatil planlarından vazgeçmemeleri, umutlarını yitirmemeleri gerektiği konusunda bir mesaj ile iletişim sürdürüyor.

Yunanistan #greecefromhome,manifestosuyla insanların evde kaldığı sürece Yunanistan’ı hatırlamaları için sosyal ağlarda kitleleri motive ediyor.

Abu Dhabi #StayHome, #StaySafe mesajını veriyor.

Norveç ‘Dream now, visit later’ diyor!

Güney Afrika ‘Don’t travel now, so you can tomorrow’, ile umut tazeliyor.

Kanada: ‘Sent with love’..daha duygusal bir çağrıda bulunuyor.

Her kampanya hem destinasyonu anlatıyor, hem de misafirlerine, geniş kitlelere duygusal bir dokunuşta bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha