Antalya, tam kapanmada kaç turisti ağırlıyor?

Antalya, tam kapanmada kaç turisti ağırlıyor?
03 Mayıs 2021, 16:31
29 Nisan’dan 17 Mayıs’a yaklaşık 3 haftalık tam kapanma döneminde Antalya'da konaklayan yabancı ve yerli turist sayısı belli oldu.

Türkiye’de, 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a yaklaşık 3 haftalık tam kapanma döneminde TÜRSAB’a bağlı seyahat acenteleri ve turizm sektörü temsilcilerinin veri ve tahminlerine göre Antalya'da konaklayan turist sayısı çıkarıldı.

100 bin yabancı, 10 bin yerli turist var

Antalya’da 100 binin üzerinde yabancı turist, 10 bin de Türk misafir olduğu kaydedildi. Ancak Türk misafirlerin önemli bölümünün kendine ait yazlıkları bulunduğu belirtildi. Az sayıdaki yabancı turist, beş yıldızlı otellerin sahilleri veya havuzlarında sosyal mesafeye uygun hazırlanan şezlonglarda güneşleniyor, deniz veya havuza giriyor. Restoranlarda ise eskiden olduğu gibi açık büfeden yemeği kendileri alamıyor, talep ettikleri yemekler otel görevlileri tarafından veriliyor. Gün içinde yoga, dart, voleybol, tenis gibi çeşitli sportif etkinlikler yapabiliyor. Tam kapanma dönemini otelde geçiren Türk misafirler ise işlerini online yürütebiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha