HIKVISION

'Antalya otellerini dolduracak' ilginç öneri!

'Antalya otellerini dolduracak' ilginç öneri!
31 Mart 2020, 10:37
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, liglerin Antalya'da tamamlanması için öneride bulundu. TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan'da Çalımbay'ın önerisini destekledi.

DG Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligin Antalya’da oynanıp tamamlanması önerisinde bulundu. Çalımbay, "Bence Antalya bana göre o konuda ideal. Her türlü şey var, saha da çok, otel de çok. Çarşamba, pazar maçlar oynanıp neticelenebilir. Baktığınız zaman bilim adamlarının, profesörlerin, doktorların paylaştığı şeylerden bir tanesi de maçların sıcak yerlerde oynanması. Maçlar da gündüz yada akşam oynanırsa, artık herkeste stres, sıkıntı, gerginlik her şey var. Olaylarda inşallah düzelir o zamana kadar. " şeklinde konuştu.

Yaşacan: Çok güzel şekilde organize edebiliriz

Spor Turizm Birliği ve TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Müthiş bir teklif" diyen Yaşacan, "Antalya pırıl pırıl bir şehir. Otellerin hepsi şuanda boş zaten. Futbolcular sağlık kontrolleri yapılarak otele alınırlar. Bu süreçte otel çalışanları da evine gitmek yerine otelde konaklar böylece dışarıdan virüs taşınması engellenmiş olur. Ligi bitirmek için haftada 2-3 maç yapılabilir, farklı çözümler bulunur. Maçlar zaten seyircisiz oynanacağı için de bir sorun olmaz" şeklinde konuştu.

Bütün dünya liglerini Antalya’da oynatabileceklerini dile getiren Yaşacan, "Bütün dünyaya çağrıda bulunuyorum, tüm dünya liglerini Antalya’da oynatabiliriz, alt yapımız hazır. Özel olan 200 sahamız var. Her kulübün kendi özel uçağı var, özel uçaklarıyla gelebilirler" diye belirtti.

Futbol açısından güvenli bir ortam oluşturulacağını belirten Yaşacan, basket bol ve voleybol karşılaşmalarının da Antalya’da yapılabileceğini aktardı. Yaşacan, "Biz bunu çok güzel şekilde organize edebiliriz" dedi.

Yorumlar
Eren ZEYBEKOĞLU
01 Nisan 2020, Çarşamba 12:46
Bu para hırsını anlamak mümkün değil, "işsiz kalanları düşünüyoruz" diyerek ajite etmeye kalkmayın, işten atmayın yeter.... Birbirimizi iyi tanırız biz....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha