Antalya otellerinde konaklayan depremzede sayısını açıkladı

Antalya otellerinde konaklayan depremzede sayısını açıkladı
24 Şubat 2023, 09:12
Antalya Valisi Ersin Yazıcı kentte konaklayan depremzedelerle ilgili bilgiler verdi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İller Bankası Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi'nde kalan 85 depremzedeyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

73 bin 649 kişi otellerde konaklıyor

İlbank Bölge Müdürlüğünü ziyareti öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı; “İlimizde 154 bin 86 depremzede misafirimizi ağırlıyoruz. Bunların 73 bin 649’u otel, apart, pansiyon gibi yerlerde kalanlar. KYGM’lerde 9 bin 100 civarında, misafirhanelerimizde ise 4 bin 250 vatandaşımız var. Ayrıca kendi imkânlarıyla tanıdıklarının yanına gelen 64 bin 100 vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımızın 45 bin 55’i Alanya’mızda, 47 bin 147’si ise Manavgat’ımızda konaklıyorlar. Ben 73 binden fazla depremzede vatandaşımızı ağırlayan otellerimize teşekkür etmek istiyorum. Felaket olarak adlandırdığımız bu zamanlarda insanlarımıza yardımcı oluyorlar” diye konuştu.

“Konteyner ihtiyacımız var”

Antalya’nın tüm kamu kurum ve kuruluşları depremzedelerin emrine amade olduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı, “Büyük bir travma yaşadıklarını biliyoruz. Biz bütün kurumlarımızla depremzedelerimizin yanınızdayız. Depremin 3’üncü gününden itibaren 500 civarında otobüs göndererek depremzede vatandaşlarımızı şehrimize getirdik. Ben ulaşımımızı ücretsiz yapan firmalarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Ücretsiz olarak 20 bin civarında insanımızı taşıdık. Bunun yanında bir şey daha söylemek isterim ki bu ihtiyaçları karşılarken hiç kimseyi de üzmemeye çalıştık. Hiç kimseyi açta açıkta bırakmadık. Her türlü yardımı verdik. 90 binin üstünde depremzedemize giyim yardımında bulunduk. Sonuç itibariyle Antalya’mızda misafir ettiğimiz 154 bin 86 kişiyi rahat ettirmek, onların yaşadığı travmayı daha hızlı atlatabilmeleri için tüm kurum ve kuruluşlarımız, otellerimiz ve ulaşım sektörümüz bu konuda yardım etmeye devam ediyor. Biz bu yardımların devam etmesini istiyoruz. Bugüne kadar 1700 civarı konteyner gönderdik. Buradan çağrım olsun konteyner ihtiyacımız var. Deprem bölgelerine konteyner göndermeye devam edelim. Sorumluluklarımızı il olarak yerine getirmeye çalışıyoruz. İnşallah depremzedelerimizin travmalarını da atlatmalarına yardımcı oluruz” dedi.

“Evim yuvan olsun”

Vali Yazıcı, Evim Yuvam Olsun projesine de tüm halkımızı davet ederek “Ev sahibi vatandaşlarımızı oturdukları evler dışından kalan evlerini depremzede vatandaşlarımıza yuva olarak vermeleri konusunda davette bulunmak istiyorum. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın kendi evlerine kavuşana kadar barınma sorununun çözümü için herkese çağrıda bulunuyorum” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha