Antalya'nın renovasyon ihtiyacı 'kırmızı seviyeye' ulaştı...

Antalya'nın renovasyon ihtiyacı 'kırmızı seviyeye' ulaştı...
22 Şubat 2020, 12:52
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye'de bakanlık ve belediye belgeli otellerde 2019 yılı verilerine göre toplam yatak kapasitesinin 1 milyon 715 bin 200'e yükseldiğini açıkladı.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, geçen sene bu otellere giriş sayısının 81 milyon, geceleme sayısının 211 milyon 300 bine yükseldiğini kaydetti. Zirvede, 23.2 milyon tesise giriş ve 94.1 milyon geceleme ile Antalya var.

Tek şikayet otel odalarına

İnternet ortamında ilgili tüm sitelerde yapılan misafir yorumlarındaki memnuniyet ve şikayet konuları hakkında bilgi veren Yağcı, toplam 800 bin yorumda Akdeniz ve Antalya'da kırmızı renkte görülen tek şikayet konusunun, odalara ilişkin olduğunu söyledi. Yağcı, yiyecek- içecek, servis, eğlence gibi diğer tüm alanlarda müşterilerin yeşil renkli memnuniyetini gösterdiğini söyledi.

Oteller yenilenmeli

Otellerin yaşlandığını ve yenileme gerektirdiğine dikkat çeken Yağcı, "Tek kırmızı, odalar konusu. Bunun üzerinde sektör olarak düşünmemiz lazım. Tesislerimiz yaşlanıyor, gerileme ve renovasyon sürecine giriyoruz. Önümüzdeki üç yıllık dönemde renovasyon süreçlerini tesislerimizin gerçekleştirmesi gerekiyor" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha