Antalya merkezli havayolu için yeni gelişme!

Antalya merkezli havayolu için yeni gelişme!
07 Haziran 2022, 12:11
Rus turistin Türkiye'ye getirilmesi için alternatif olarak ?kurulan Antalya merkezli havayolu için yeni gelişme yaşandı.

Antalya merkezli olarak kurulan Southwind Havayolları için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden ön izin çıktı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Cortex Havacılık ve Turizm Ticaret A.Ş şirket adıyla SHGM'ye ön izin için başvuran Southwind'e onay çıktı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Uçuş Operasyon Daire Başkanlığı tarafından incelenen ön izin başvurusu, 6 milyon dolar ödenmiş sermaye, 5 adet olan uçak sayısı gerekliliğinin asıl ruhsat aşamasında 3 adet uçak olarak uygulanması ve anılan gerekliliğin 1 Ocak 2023 tarihinde sağlanması kapsamında ön izin talebi uygun görüldü

Buna göre; Şirkete Tarifeli ve tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmak üzere asıl ruhsata esas hazırlıkların tamamlanması için 6 ay süre ile ön İzin verildi.

Alınan izin ile birlikte Southwind'in yaz operasyonları kapsamında Antalya merkezli olarak hizmete başlayabileceği kaydedildi.

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı askeri harekatın Türk turizmine olumsuz etkisi olma ihtimali ve Rusya pazarının boş kalmaması, bu ülkeden Türkiye'ye turist akışının kesilmemesi için havayolu kurulma planları yapılmış ve Southwind Havayolları adıyla Antalya merkezli charter seferler yapacak şirket kurulmuştu.

Yorumlar
Seko
22 Haziran 2022, Çarşamba 03:11
Bunu yazarak Erdem denen şahıs kendin cehenneme gitmeye aday oluyorsun. Aç arastır biraz tüm milletin toplulugun gaybına girmek neymiş ogren. Ayıptır günahtır yapmayın böyle hadsizlik.
Barbaros Emiroğlu
08 Haziran 2022, Çarşamba 09:34
Ne olmuş yaanii....
Servet büyük
08 Haziran 2022, Çarşamba 02:39
Erdem bey sen conilerimi istiyorsun,
Vittoria Coccia
08 Haziran 2022, Çarşamba 05:48
The only important things are russian and their money
Okan
08 Haziran 2022, Çarşamba 01:41
Rus devletinin yapmış olduğu işgali , Rus halkına yıkmak yanlış olur Erdem bey . Rusya da savaşı savunan kesim %25 . % 75 lık kesim ellerinden geldiğince diktatör rejime karşı durmaya çalışıyor. Resmi olmayarak söylemem gerekirse sadece savaş karşıtı gösteriden dolayı 1 milyon kişi ceza aldı ( hapis , para cezası) o yüzden halkı suçlamayın.
Erdem Sabri ÖZEL
07 Haziran 2022, Salı 08:02
Isgalcı soykırımcı cani Ruslar gelmesin, cehenneme gitsinler
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha