Antalya Havalimanı yolcu kapasitesi 2 katına çıkacak

Antalya Havalimanı yolcu kapasitesi 2 katına çıkacak
25 Mayıs 2023, 08:42
Yerli ve yabancı milyonlarca insana hizmet veren Antalya Havalimanı'nda yeni yatırımlarla yolcu kapasitesi 2 katına çıkarılacak.

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Vali Ersin Yazıcı, havalimanında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından gerçekleştirilen genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.

DHMİ Antalya Havalimanı Baş Müdürü Durdali Şavkar'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Yazıcı, havalimanında iç ve dış hatlar terminallerinin büyütülmesi, Devlet Konukevi yapımı, apron kapasitesinin artırılması, yeni taksi yolları, yeni teknik blok, kule ve verici istasyonu, akaryakıt depolama ve dağıtım tesisi yapımı yatırımlarının devam ettiğini belirtti.

Çalışmaların hızlı yürütüldüğünü aktaran Yazıcı, havalimanının en kısa sürede yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Havalimanındaki yatırımların turizme de artı değer katacağını ifade eden Yazıcı, "Havalimanının kapasitesi, yapılacak yatırımlarla 2 katına çıkarılacak. Önümüzde yoğun bir sezon bizi bekliyor. Yatırım programlarını ve önlemlerimizi bu doğrultuda alıyoruz. Havalimanı, genişleyen kapasitesi ile daha fazla yolcuya hizmet verecek." ifadesini kullandı.

Yazıcı, DHMİ'nin 90'ıncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla da Şavkar'ı kutladı.

Yorumlar
Erhan Bakar
26 Mayıs 2023, Cuma 09:05
Yol yok.Bunu kör bile görüyor. Havalimanı yönetimi yetersiz, havalimanı yönetilmiyor. Otobüs şöferleri uykusuz çalışıyor, herkez biliyor. Havalimanında kurulu polis merkezi hız kontrolu yapar, park cezası keser fakat otobüslerin takagraflarını kontrol etmez.
Turgay uyar
25 Mayıs 2023, Perşembe 04:33
Havalimani genişliyor çok güzel lakin havalimanına giden yollar nasil olucak trafik yoğunluğu olucak alternatif yol yapmaları gerekiyor yoksa uçak saatleri çok sıkıntılı zamanlar yaşanacak
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha