Antalya'daki ünlü otelin sahibine tutuklama kararı

Antalya'daki ünlü otelin sahibine tutuklama kararı
13 Kasım 2017, 10:19
Antalya Kundu’da yer alan borçları nedeniyle suları ve elektrikleri kesilen, tesislerinin bir kısmı ihaleye çıkarılan Mardan Palace’ın sahibi Telman İsmailov hakkında gıyabında tutuklama kararı çıkarıldı.

Azerbaycan kökenli işadamı Telman İsmailov hakkında gıyabında tutuklama kararı çıkarıldı. İş adamına yöneltilen suçlama iki kişinin öldürülmesini azmettirmek.

İsmailov’un avukatı Marina Rusakova’nın açıklamalarına yer veren turkrus.com haberine göre; karar 30 Ekim tarihinde Moskova Şehir Mahkemesi tarafından alındı. Rus basınına göre mahkeme kaynakları da gelişmeyi doğruluyor. Ancak yetkililer Rusya vatandaşı olan İsmailov'un şu anda nerede olduğunu bilmediklerini söylüyor.

Mahkemenin kararına konu olan cinayetler 2016 yılı Mayıs ayında Moskova yakınlarındaki Novorijskoye Şose'de işlenmişti. Cinayetlere kurban giden isimler çok sayıda alışveriş merkezinin sahibi olan Vladimir Savkin ve Lublino Motors'un kurucusu Yuri Brilev olarak açıklandı.

2016 Kasımında Telman İsmailov'un kardeşi Rafik ile Mehman Kerimov adında bir şahıs dava ile ilişkili olarak göz altında alındı. Rafik İsmailov'un suçlamaları reddettiği, buna karşın Mehman Kerimov'un suçunu itiraf ettiği bildiriliyor. Azmettirici olarak Telman İsmailov'un adını veren de Kerimov.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha