Antalya'da otelde babasını öldüren Rus turistten 'itiraf' videosu!

Antalya'da otelde babasını öldüren Rus turistten 'itiraf' videosu!
20 Eylül 2022, 09:31
Antalya’nın Manavgat ilçesinde tatil yapan babasını çekiçle öldürmek annesini de ağır yaralamakla suçlanan Dmitry Stepanov, kendisini yakalamak için oluşturulan özel ekip tarafından Antalya şehir merkezindeki bir mahallede yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde Manavgat Çolaklı turizm bölgesinde 5 yıldızlı bir otelde meydana gelen olayda Rus uyruklu Dmitry Stepanov çekiçle başlarına vurarak babası Pavel Stepanov'u (62) öldürmüş, annesi Tatıana Stepanov'u (64) ise ağır yaralamıştı. Stepanov olayın ardından otelden kaçmıştı.

Sokakta yürürken yakalandı

Olay sonrasında kaçan Dmitry Stepanov'un yakalanması için çalışma yapan jandarma ekipleri telefon sinyalini takibe aldıkları Stepanov'u Kepez İlçesi Dokuma bölgesinde sokakta yürürken yakaladı.

Cinayeti video ile itiraf etti

Cinayetin olduğu günün akşamında bir kafeye çay içmeye giden Stepanov, burada kendini kayda alıp bir video çekmiş ve cinayeti itiraf etmişti. Stepanov videoda, “Bugün babamı öldürdüm. Sebebi; o bana çocukluğumda eziyet ederdi ve şiddet uygulardı. Babam amcamın yanında benim kemiklerimi kırdı. 2005 yılında kulağımı patlattı. Onu arkadaşımız Tatyana da gördü. Beni ruh hastaları hastanesine gönderdiler. Her şey babaannemin dediklerinden sonra başladı. O bana ‘sen hep kötü şeyleri üstüne çekiyorsun, onu senden çıkaracağız’ derdi ve bakın sonunda çıktı. Ben şimdi Türkiye'deyim ama Rusya'ya dönmeye korkuyorum. Beni ruh hastalıkları hastanesine gönderirler ve orada suçlarlar. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum çünkü ne yapacağımı bilemiyorum. Benim çocukluktan bu yana hayalim babamı öldürmekti, sonunda hayalim gerçekleşti. Ben hayatımda bir çocuğa bile ses yükseltmedim. Ben çok kötü biriyim ama ben doğru yaptığımı düşünüyorum. Babamı öldürdüğümden dolayı pişman değilim” ifadelerini kullanmıştı.

7 yıl önce arkadaşını da çekiçle yaralamış

Stephanov’un 2015 yılında Rusya’da yakın bir arkadaşının başına da çekiçle vurarak ağır yaraladığı, uyuşturucu madde kullanımından da 5 yıl tedavi gördüğü ortaya çıktı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha