Antalya'da o tarihe kadar otellerde boş yer yok

Antalya'da o tarihe kadar otellerde boş yer yok
06 Ağustos 2022, 10:56
Antalya turizmi iki yıllık pandemi sürecinin ardından yaz döneminde yüz güldürmeye devam ediyor.

Dünyanın önemli turizm destinasyonlarından Antalya'da, iki yıllık pandemi sürecinin ardından hem yabancı hem de yerli turist akını yaşanıyor.

5 yıldızlı otellerde Eylül ortasına kadar yer yok

Turizm sektörü temsilcileri, özellikle beş yıldızlı ve 'deluxe' otellerde ağustos ayı rezervasyonlarının tamamen dolduğunu, eylül ayı ortalarına kadar da doluluğun sürdüğünü, yer bulmanın çok zor olduğunu açıkladı.

Yavuz: Eylül ayında dahi yer bulunamayan oteller var

Kentteki turizm hareketliliğiyle ilgili 50'nin üzerinde otelle görüşerek araştırma yapan tur operatörü sahibi turizmci Recep Yavuz, Antalya'da günlük girişlerin 80-90 binleri bulduğunu kaydetti. Avrupa, Rusya, Orta Doğu, İskandinav pazarlarından ciddi yoğunluk yaşandığını belirten Yavuz, “Yurt dışından gelişlere, yerli tatilcilerin de katılımıyla Antalya otellerinin özellikle ağustos ayında tamamen dolu olduğunu söyleyebiliriz. Hatta 5 yıldızlı, 'deluxe' otellerin eylül ayında dahi kontenjan veremediğini görüyoruz" dedi.

Yer bulamayanlar başka bölgelere yönlendiriliyor

Birçok otelde yoğunluk nedeniyle karşılanamayan taleplerin başka bölgelere yönlendirilerek çözülmeye çalışıldığını anlatan Yavuz, “Antalya otelleri, şu anda 2019 sayılarında ilerleyen yoğunlukla karşı karşıya. Antalya'da Kundu, Lara, Belek, Side ilk dolan bölgeler. Sonrasında Alanya, Kemer ve Ege'ye doğru dağılım oluyor. Ege'nin durumunu da Antalya'daki otellerin doluluğu belirliyor" diye konuştu.

Yorumlar
Ahmetbirkankalkan
26 Mayıs 2023, Cuma 05:53
Nekadarturisttabiolursabiokadardaçokişpotansiyeliolurpektabikideöylegüzelolur dememşuolurkifevkaledeninfevkinde bu şunu anlamagelirnekadarçokköftebiokadar ekmekgeliriöyledeğilmi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha