Antalya bu yıl kaç Ukraynalı turisti ağırlayacak?

Antalya bu yıl kaç Ukraynalı turisti ağırlayacak?
10 Ekim 2020, 14:16
Türkiye-Ukrayna Turizm Karma Komisyonu 7'nci dönem toplantısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde Antalya'da Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde gerçekleştirildi.

Türkiye-Ukrayna Turizm Karma Komisyonu 7'nci dönem toplantısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde Antalya'da Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıda iki ülke arasında turizm alanında iş birliği alanında protokol imzalandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan geçen yıl 1 milyon 600 bine yakın Ukraynalı turistin Antalya'da tatil yaptığını hatırlattı. Alpaslan, "Temmuzdan bu yana Ukrayna'dan gelen turist sayısı 500 bine yaklaştı. Yıl sonuna kadar Antalya, yarım milyondan fazla Ukraynalıyı ağırlamış olur. Salgın koşullarına göre rakamlar gayet iyi." dedi.

Ukrayna Turizm Bakan Yardımcısı Larysa Petasiuk ise iki ülke ilişkilerinin çok iyi durumda olduğunu söyledi.

Ukrayna vatandaşlarının Türkiye'yi sağlıklı ve güvenli bulduklarına dikkati çeken Petasiuk, "Hem Türklerin bizim ülkemize gelmesini hem de bizim vatandaşlarımızın da Türkiye'ye gelmelerini istiyoruz. Türkiye turizm açısından çok güvenli." dedi.

Etiketler:Ukrayna Antalya
Yorumlar
Gökhan
10 Ekim 2020, Cumartesi 03:08
Vaka sayısı günlük 5000 olan Ölü sayısı günlük 70/110 olan Sağlık sektörü 0 olan ülkeden daha turist bekleyin. Aferin Üç beş kuruş için 1 yıl sıka adınız dişinizi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha