HIKVISION

Antalya böyle düğün görmedi!

Antalya böyle düğün görmedi!
09 Şubat 2019, 21:52
Düğün turizminden aldığı payı artırmayı hedefleyen Türkiye bugüne kadar yapılan en yüksek bütçeli Hint düğününe ev sahipliği yaptı.

Hintli ailelerin son dönemde düğün için tercih ettiği Antalya, Türkiye'nin en yüksek bütçeli düğün organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Belek turizm merkezindeki Regnum Carya Otel'deki düğün 7-10 Şubat arasında 3 gün, 3 gece sürdü.

650 davetli charter uçaklarla getirildi

Hindistan'ın en tanınmış ve varlıklı ailelerinden Ahluwalia ve Khaitan ailelerinin kızları Medha ve oğulları Nalin'in düğünü için 650'yi aşkın davetli charter uçaklarla Antalya'ya getirildi. Düğün için hiçbir masraftan kaçınmayan aileler, Hindistan jet sosyetesini Antalya'da ağırladı. Baştan sona tamamen Hint gelenekleriyle gerçekleşen düğün için tüm otel özel bir görsel şov alanına dönüştürüldü. Özel olarak dizayn edilen ve farklı seremoniler için düzenlenen etkinlik alanları büyük bir titizlikle hazırlanarak binlerce çiçek ve özel dekor malzemeleriyle süslendi.

Dünyaca ünlü yıldızlar sahne aldı

Düğün için Rahit Khan, Ruskar Prakash ve Atif Aslam gibi Hintli süper starların yanında Amerikalı R&B yıldızı Akon gibi dünyaca ünlü daha pek çok yıldız sanatçı da Antalya'ya geldi.

250 kişilik özel ekip

Görkemli düğününde 400 kişiden oluşan aşçı, prodüksiyon, dekor ve teknik ekipleri ve malzemeler de özel uçaklarla Antalya'ya taşındı. Düğün katılımcıları ve görevli personel Antalya'nın turizm merkezi Belek bölgesinin 3 büyük oteline yayıldı. Düğünün uçak, otel, transferler, ağırlama, özel geceler de dahil olmak üzere A'dan Z'ye tüm koordinasyonunu gerçekleştiren şirket de yaklaşık 250 kişilik özel bir ekiple hizmet verdi.

Bütçesi sır gibi saklanıyor

Düğün organizasyonlarını gerçekleştiren firmanın kurucu ortağı Bünyat Özpak, "Bu düğün Türkiye'de şu ana kadar yapılan gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli Hint düğünü olma özelliği taşıyor. Aileyle yapmış olduğumuz özel gizlilik anlaşmasından dolayı düğünün toplam bütçesini paylaşamıyorum" dedi. Özpak, rüğünü pek çok ülke arasından hem de düşük sezon olarak tabir edilen şubat ayı içinde Türkiye'ye kazandırdıkları için ayrı bir mutluluk yaşadıklarını ifade etti. Hint düğünleri için özel çalışmalar yaptıklarına dikkati çeken Özpak, "Hindistan ile karşılıklı vize uyguluyoruz. Vizeleri e-vizeye çevirebilirsek çok daha fazla düğün yaparız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Cengiz Kellekci
11 Şubat 2019, Pazartesi 08:04
Hindistan vatandaslarina vize uygulamasi sona ermeli ve muaf olmalilar vizeden. Turkiyenin cari aciginin kapanmasi icin cok onemli. Fakat sahsi menfaatleri yuzunden devlet buyuklerimizi yanlis yonlendirip birakin vizeyi kaldirmayi birde vizeye zam yaptirip kisubasi 120 euro yaptiriyorlar. Derhal vize kaldirilmali ve bu vizeden para kazanan sahis ve firmalardan kurtulmaliyiz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha