Antalya 100 milyon Avrupalı yaşlı için uzun yaşam merkezi haline dönüşecek

Antalya 100 milyon Avrupalı yaşlı için uzun yaşam merkezi haline dönüşecek
23 Ocak 2023, 14:52
Antalya’daki uzun yaşam merkezi Ayka Life, yeniden yapılanarak 60 yaş üstü misafirlerini ağırlamaya başladı.

Yıllar önce hayata geçen ve en son rehabilitasyon merkezi olarak hizmet veren Ayka Life, yeniden yapılandırılarak uzun yaşam merkezi haline geldi. Merkez, tadilat yapılarak 60 yaş üstündeki misafirlerini 05 Ocak 2023 tarihinden itibaren ağırlamaya başladı. Ayka Life, Geriatrik (Yaşlı) Rehabilitasyon, Kardiyak Rehabilitasyon, Nörolojik Rehabilitasyon, Ortopedik Rehabilitasyon, Osteoporoz Tedavi Programı, Havuz içi egzersiz ve Tedavi Programları, Romatizmal Hastalıkların Rehabilitasyonu Onkolojik Rehabilitasyon, Boyun, Sırt, Bel ve Eklem Ağrıları Tedavi Programları, Ozon Terapi, Psikolojik Destek ve Danışmanlık, Sağlıklı Beslenme Bedensel ve Ruhsal Detoks gibi sağlık hizmetleri veren Ayka Life bünyesinde uzman bir ekibe de sahip. Deneyimli ve uzman kadrosu ile dikkat çeken Ayka Life, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Klinik Psikolog, Aile Danışmanı, Gerontolog, Fizyoterapist, Hemşire, Spor Hocası ve Atölye Hocası ile misafirlerine sağlıklı bir yaşlılık imkanı sunuyor. 5 yıldızlı otel konforundaki 350 yataklı merkez bünyesinde: Bireysel ve grup psikoterapi odaları. SPA merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları, fizyoterapi merkezi, iş/uğraş atölyeleri, güzellik merkezi, açık spor alanı ve hobi bahçeleri yer alıyor.

Avrupa için yepyeni bir ürün

Ayka Life Longevity Center’ın başında ise konaklama sektörünün deneyimli ismi Ufuk Gezgin bulunuyor. Yapılandırdıkları Ayka Life ile Antalya’nın Avrupa’ya yepyeni bir ürün sunduğunu belirten Ufuk Gezgin, “Merkezimiz huzur evine gitmek istemeyen ve sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmek isteyenlerin tercihi olacak” dedi.

Profesyonel sağlık ekibi bulunuyor

Antalya’da olmalarının kendilerine büyük bir avantaj sağladığını belirten Gezgin: “Türkiye turizmini başkenti durumundaki Antalya Avrupa’nın tanıdığı bir turizm merkezidir. Ulaşım ve iklim koşulları Antalya’yı 60 yaş için çok uygun bir destinasyon yapıyor. Yeniden yapılandırdığımız Ayka Life ise sunduğu hizmetler ile 60 yaş üstü misafirlerine çok güzel imkanlar sunacak. 11 kişilik profesyonel bir sağlık ekibimiz bulunuyor. Misafirlerimiz burada sağlıklı zaman geçirecek” şeklinde konuştu.

Uzun süreli konaklayacaklar

Antalya’nın hali hazırda 60 yaş üstü turistler ağırladığını hatırlatan Ufuk Gezgin, “60 yaş üstü turistler buradaki sınırsız imkanlara sahip otellerde uzun tatiller yapabiliyor. Ancak biz misafirlerimize kendi akranları ile profesyonel sağlık ekibimiz eşliğinde hizmet sunuyoruz. 05 Ocak’ta kapılarımızı açtık ve şu anki misafirlerimiz bir haftalığına burada bulunuyor. Ayka Life, sunduğu hizmetler ile ilerleyen dönemde 6 ay ve 1 yıl konaklayan misafirler ağırlayacak. İnsanlar önce bizi tanısın ve hizmetlerimizi görsün istiyoruz” dedi.

100 milyonun üzerinde

Ufuk Gezgin, Avrupa’daki 60 yaş üstü insanlara dikkat çekerek Antalya’nın bu potansiyeli en doğru şekilde kullanması gerektiğini söyledi. Gezgin: “Avrupa’da 100 milyonun üzerinde 60 yaş üstü nüfus var. Bu insanlar kısıtlı imkanlar ve soğuk bir iklimde vakit geçirmek yerine Antalya’yı tercih edebilirler. Antalya’da yıllardır 60 yaş üstü misafirleri konuşuyoruz. Merkezimiz ile Antalya’nın 60 yaş üstüne sunduğu imkanları gözler önüne sermek istiyoruz. 100 milyonluk nüfusun bir kısmını Antalya’ya çekersek bölge ve ülke turizmi için itici bir güç daha oluşturabiliriz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha