Ankara-Bişkek uçuşları başladı

Ankara-Bişkek uçuşları başladı
04 Haziran 2023, 22:05
THY'nin markası AnadoluJet, Kırgızistan’ın tarihi şehri Bişkek’i uçuş ağına dahil etti.

2 Haziran 2023 itibarıyla Ankara Esenboğa Havalimanı ve Manas Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı başlayan uçuşlar haftanın 4 günü icra edilecek.

Bu yeni hatla birlikte Anadolujet, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yurt dışına uçtuğu nokta sayısını 25’e yükseltmiş oldu. Ayrıca 1 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında ise mevcut frekans sayısını 4’ten 7’ye çıkaracak.

Hat açılışına ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Ticari) Kerem Sarp “Tüm misafirlerine güvenli seyahati uygun fiyatla sunmak üzere hayata geçen AnadoluJet markamız bu yolda 15 yılı geride bıraktı. Türk Hava Yolları’nın kanatları altında başlayan bu yolculuğu, şu anda İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve Antalya Havalimanı merkezli uçuşlarımızla yurt içi ve yurt dışında toplam 31 ülke, 92 havalimanı ile 170 hatta uçuşlarını icra etmekte. Bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdiğimiz Ankara-Bişkek seferleriyle Türkiye ile Kırgızistan arasında gelişen turizme AnadoluJet markamızla da katkı sağlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha