Anı Tur Kapadokya'da sert kayaya çarptı...

Anı Tur Kapadokya'da sert kayaya çarptı...
sayfayı yazdır, turizm ajansı
08 Eylül 2017, 11:17
Anı Tur'la ilgili şikayetine cevap vermeyen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'a sert eleştiriler yönelten KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, "Neden usulsüzlüğü sümen altı ediyorsunuz; Anı Tur'u neden koruyorsunuz?" diye sordu.

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler ile Anı Tur'un sahibi Veli Çilsal arasında dört ay önce başlayan tartışma yeniden alevlendi. Otelinin ve Ürgüp'ün ismini kullanarak satış yaptıktan sonra müşteriyi Kayseri'de konaklatan Anı Tur'un usulsüzlüğünü TÜRSAB'a yazılı olarak iletmesine rağmen henüz bir cevap alamadığını açıklayan Yakup Dinler, Başaran Ulusoy Yönetimini konuyu kapatmaya çalışmakla suçladı.

"TÜRSAB konuyu sümen altı yapmaya çalışıyor"

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'a 4 Mayıs 2017 tarihinde dilekçe yazarak konuyu ilettiğini, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri ile de sayısız telefon görüşmesi yaptığını ifade eden Dinler, buna rağmen TÜRSAB’ın olaya duyarsız kaldığını ve konuyu "Sümen altı" yapmaya çalıştığını vurguladı.

"TÜRSAB'tan yazılı cevap gelene kadar peşini bırakmayacağım"

TÜRSAB'ı göreve davet eden çağrısını yineleyen Yakup Dinler, TÜRSAB'tan yazılı cevap gelene kadar konunun takipçisi olacağını söyledi.

TÜRSAB Yönetiminin, “Bir kereden bir şey olmaz - Amma da taktın ha - Gelin Veli Çilsal ile bir yemek yiyin bu işi düzeltin” tarzı yaklaşımlarının, usulsüzlük yapanlara cesaret verdiğini dile getiren Dinler, “Yapanın yanına kar kalıyor. Onlar da zaten bundan cesaret alıyor. Birilerinin çıkıp etik kurallarını onlara hatırlatması gerekiyor. TÜRSAB da konuya duyarsız kalarak ve yaptırım uygulamayarak Anı Tur gibi firmalara doğrudan cesaret vermiş oluyor” dedi.

"Anı Tur'un yaptığı usulsüzlüktür"

Anı Tur’la Dinler Hotels arasında yaşanan olayın, Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal'ın deyimiyle bir "ilk olmadığını", Anı Tur’un müşteriye haber vermeden otel ve bölge değiştirmeyi alışkanlık haline getirdiğini söyleyen Dinler, sikayetvar.com’da Anı Tur hakkında aynı konudan şikayet eden pek çok yorum bulunduğunu söyledi.

Anı Tur’un, misafirlerine "Ürgüp" adını kullanarak sattığı fakat son dakika hamlesi ile "Kayseri ve Niğde'ye" çevirdiği rezervasyon usulsüzlüğünün Kapadokya Bölgesi’nde ve turizm camiası içerisinde duyulduğunu ve bilindiğini belirten KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız'ın da olaya tepkili olduğunu ve basın açıklamaları ile bu konuya tepki gösterdiklerini belirterek kendilerine bir kez daha teşekkür etti.

"Neden Anı Tur'u koruyorsunuz?"

Yakup Dinler, "TÜRSAB, neden Anı Tur'u koruyorsun? Dilekçeme, söz verdiğiniz halde neden 4 aydır cevap vermiyorsunuz?" diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha