Anex ve Pegas kış sezonunda Rus turisti Tunus’a taşıyacak

Anex ve Pegas kış sezonunda Rus turisti Tunus’a taşıyacak
sayfayı yazdır, turizm ajansı
10 Ekim 2017, 15:54
Rusya’nın önde gelen tur operatörleri Anex ve Pegas, kış sezonu için Tunus’a yönelik uçuş programlarını genişletme kararı aldı.

Rusya pazarının önde gelen tur operatörleri Anex Tour ve Pegas Touristik; 2017 – 18 kış sezonu için Tunus’a yönelik uçuş sayılarını artırma kararı aldı.

Haftada iki uçuş

ANEX Tour’dan tourdom.ru turizm haber portalının muhabirine yapılan açıklamada; kış sezonu için Tunus’un Cerbe Adası’na ağırlık verileceği belirtildi. Azur Air bu destinasyona yönelik haftada iki uçuş gerçekleştirecek. Anex Tour Genel Müdür Yardımcısı Yana Muromova; bu kararı Mısır uçuşlarının hala başlamaması nedeniyle ve Mısır’a alternatif bir destinasyon oluşturmak için aldıklarını söyledi.

Pegas Touristik Kasım ortasına kadar Tunus’a uçacak

Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya ise Tunus’a yönelik talebin hala önemli seviyelerde olduğuna dikkat çekerek; firma olarak Tunus’a yönelik uçuşlarını Kasım ayının ortasına kadar uzatmayı düşündüklerini açıkladı. Rus operatör, daha önce Tunus’a yönelik uçuşlarını Ekim ayının sonuna kadar gerçekleştirmeyi planlıyordu.

Hedef 6 milyon turist

Tunus Ulusal Turizm Ofisi’nden Rus turizm haber sitesi tourdom.ru’ya yapılan açıklamada ülke turizminin yeniden yükselişe geçtiği; İngiltere, Hollanda ve İskandinav ülkelerinden gelen ziyaretçi sayısında toparlanma kaydedildiği belirtildi.

Tunuslu yetkililer yılsonuna kadar 6 milyon turist rakamına ulaşılacağı yönünde tahminlerde bulunuyor. Ocak – Eylül 2017 döneminde ise 450 bin Rus turist Tunus’u ziyaret etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha