Anex'in yeni havayolu şirketinin hedeflerini açıkladı

Anex'in yeni havayolu şirketinin hedeflerini açıkladı
15 Ağustos 2022, 14:31
Anex tarafından Antalya merkezli olarak kurulan MGA’nın (Mavi Gök Havacılık) Genel Müdürü İlker Göçhan şirketin hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Anex tarafından Antalya merkezli olarak kurulan MGA’nın (Mavi Gök Havacılık) Genel Müdürü İlker Göçhan ve Genel Müdür Yardımcısı Levent Çiftçi AirportHaber’e açıklamalar yaptı.

Bir çok havayoluna nefes olduk

Geçtiğimiz ay operasyonlara başlayan Mavi Gök Havacılık Avrupa uçuşlarıyla havadaki serüvenine ilk adımı atmıştı. Şirketin kurulmasıyla birçok havayoluna da nefes olduklarını ifade eden Genel Müdür Göçhan, ‘Avrupa’nın sıkıntılı döneminde birçok havayoluna çok iyi geldik’ dedi.

3 uçağımız var, 3 uçağı daha filomuza dahil edeceğiz

MGA’nın şu an için filosunda 3 adet Boeing 737-800 tipi uçağı bulunduğunu ifade eden Göçhan, ‘3 adet de Boeing 777-300ER tipi uçağı filomuza katacağız. Bu uçaklarımız 2022 yılı bitmeden filomuza dahil olacak’ dedi.

Söz konusu uçakların 1 tanesinin modifikasyon sürecinde olduğunun altını çizen Göçhan sözlerini şöyle sürdürdü:

Filomuza katılacak 3 adet Boeing 777-300ER tipi uçaklarımızdan biri hali hazırda THY Hangarında modifikasyon sürecinde. Tamamlanmasının hemen ardından filomuza katarak operasyonlara dahil edeceğiz. Söz konusu uçaklarımız 7 adedi Buesiness olmak üzere 520 koltuklu olacak’ dedi.

Dünyanın her yerine uçmak istiyoruz, tamamen charter uçmaktan yanayız

MGA Havacılık olarak dünyanın her yerine uçmak istiyoruz. Bu yüzden kurulduk. 777-300ER uçaklarımızla Dominik, Meksika ve Tayland gibi ülkelere ağırlık vereceğiz. Biz tatil turizmi satıyoruz ve bunu dünyanın her yerinde yapmak istiyoruz. Bu nedenle aslında full charter uçmaktan yanayız. Hangi pazarda potansiyel bulursak orada büyümek hedefinde olacağız. Aslında biz havacılığa lojistik olarak da bakıyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız yoğunlaşmaya devam edecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha