Anemon Otel taraftar korkusundan rezervasyon iptal etti

Anemon Otel taraftar korkusundan rezervasyon iptal etti
29 Ocak 2023, 01:13
Anemon Diyarbakır, Amed Spor taraftarlarının baskısı nedeniyle Şanlıurfa Spor’un rezervasyonunu iptal etti. Sorun Urfa Valisi Salih Ayhan’ın devreye girmesiyle çözüldü.

Spor kulüpleri arasındaki rekabet, barınma ihtiyacını tehdit eder noktaya ulaştı. Şanlıurfa Spor Kulübü ile Amed Spor arasında gerçekleşecek maç öncesi, Şanlıurfa Spor Kulübü’nün Diyarbakır’da konaklayacağı Anemon Diyarbakır, taraftar baskısı nedeniyle kulübün rezervasyonunu iptal etmeye çalıştı.

Otelin bu girişimine sert tepki gösteren kulüp yönetimi konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Şanlıurfaspor’da yapılan yazılı açıklamada 29 Ocak Pazar günü komşu ilimizin takımı Amed Sportif Faaliyetler ile karşılaşacak olmamızdan dolayı 2 hafta önce rezervasyon yaptığımız Diyarbakır Anemon Otel bugün kulüp yetkililerimizi arayarak rezervasyonumuzu iptal ettiklerini ve takımı otele almayacaklarını ifade etmişlerdir. Gerekçe olarak da taraftarların ve kamuoyunun otele aşırı baskı ve tehditler olduğu tarafımıza bildirilmiştir. Sporun dostluk ve kardeşlik çerçevesinde oynanan bir oyun olduğunun farkına varmayan otel yetkilileri yarın yola çıkacak takımımızı mağdur etmiştir. İki kültürün birleştiği iki şehrin bir spor müsabakasına düşmanca hareket ederek misafirperverliği ortadan kaldıran Diyarbakır Anemon otel yönetimini ve tehdit ve baskılarıyla rezervasyonumuzu iptal ettiren her bir bileşeni kınıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Unutulmamalıdır ki biz fairplay çerçevesinde Diyarbakır'a gelip centilmence maçımızı oynayıp devletimizin etkin güvenlik önlemleriyle herhangi bir sorunla karşılaşmayacağımıza inancımız tamdır. Bizim için ülkemizin her köşesi değerli ve güvenlidir. Türkiye’nin dört bir tarafı huzurlu ve güvenlidir Anemon oteli neyi ima etmek ister kamuoyunun taktire bırakıyoruz Şanlıurfaspor Kulübü

Şanlıurfa valisi araya girdi sorun çözüldü

Rezervasyon iptaliyle ortaya çıkan kriz, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın devreye girilmesiyle çözüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Spor Kulübü, Vali Ayhan’a teşekkür etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha